Váš starý mobil se začal zasekávat, máte problém se s ním někam dovolat? Nebo si jen chcete udělat radost a pořídit si nový? V každém případě se vám budou hodit naše tipy na to, co byste při výběru mobilu neměli podcenit.

Mobilní telefon se stal naší součástí

Ruku na srdce. Dokážete si představit život bez mobilního telefonu? Za poslední roky jsme si na něj zvykli natolik, že už se bez něj neobejdeme. Nahrazuje nám nejen klasický telefon, ale mnohdy i dopisování, noviny, počítač, mp3 přehrávač, fotoaparát nebo čtečku.

Jeho využití je široké, své uplatnění najde jak pro vaši soukromou potřebu, tak i v práci, k focení selfíček apod.

Jak vybrat ten pravý telefon?

Prvním a zásadním krokem je rozhodnutí, zda chcete tlačítkový telefon nebo smartphone (chytrý telefon). Těch tlačítkových už na trhu tolik není, to ale neznamená, že byste si žádný nevybrali.

Chytré telefony běží na některém z operačních systémů a můžete na nich nejen hrát hry, telefonovat a posílat sms, ale i fotit, upravovat fotky, psát si poznámky, spravovat kalendář, vyřizovat pracovní věci apod. Na čem ještě záleží?

Jaký mobil potřebujete a k čemu ho využijete?

Nabídka telefonů je široká, liší se cenou i využitím. Proto si ujasněte, kolik do telefonu chcete a můžete investovat a k čemu ho využijete. Vybírat můžete mezi:

  • Odolnými telefony
  • Telefony pro seniory
  • Telefony s Androidem
  • iPhony
  • Mobily s fotoaparátem
  • Mobily pro práci i zábavu apod.

Zdroj: fotobanka

Zajímejte se o displej

Jedním z prvních rozhodnutí, které při výběru telefonu uděláte, je jeho velikost, která se odvíjí od velikosti displeje.

Víte, že mezi nejoblíbenější patří velikost displeje 6″ až 6,4″, většina telefonů střední třídy pak má 6,5″ a víc?

Kromě velikosti displeje je také fajn zjistit si technologii displeje, momentálně nejlepší na trhu jsou OLED displeje, a frekvenci displeje. Ta udává, kolikrát za sekundu telefon zvládne zobrazit nové informace. Telefony střední třídy se většinou mohou pochlubit frekvencí 90 Hz, některé modely mají i 120 Hz nebo 144 Hz.

Velikost operační paměti

Operační paměť a její velikost ovlivňuje celkový výkon telefonu, tak si ji pohlídejte. Čím větší bude, tím mobil svižněji poběží. Standardem jsou 3-4 GB, pro náročnější využití telefonu ale dejte přednost 6-8 GB.

Pozor i na kapacitu baterie

Mobilní telefon je oblíbený z toho důvodu, že jeho užívání není limitované délkou kabelu. Zároveň od něj očekáváme, že nám nějakou dobu vydrží nabití. To ovlivňuje kapacita baterie. Standardem pro asi jednodenní využití je 4500 mAh, fajn je, když telefon podporuje rychlonabíjení. Díky němu telefon nabijete během několika desítek minut.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře