Léto je časem odpočinku, výletů a dovolených. Že vás taky nějaká čeká? A máte sjednané cestovní pojištění? Ne? Tak to honem napravte. Nikdy nevíte, co vás během dovolené může potkat, pokud na ni tedy odjedete. Storno zaplacené dovolené je noční můrou snad každého. I proti tomu se lze pojistit.

Bez cestovního pojištění nikam ani ránu

Cestovní pojištění je základ každé cesty. Je jedno, zda se vydáte na toulky po České republice, vyrazíte na Slovensko, do Itálie nebo nějakých vzdálených destinací. Zapomenout nesmíte ani na pojištění trvalých následků.

Řada z nás důležitost cestovního pojištění podceňuje, protože si myslíme, že nám se nic stát nemůže. A když už, máme přece celoroční pojištění ke kartě a Evropský průkaz pojištění. Nechceme vám kazit náladu, ale ani jedno vás dostatečně neochrání.

Pojistka ke kartě má nízké pojistné limity a není zrovna flexibilní, Evropský průkaz zdravotního pojištění vám zase sice zajistí ošetření po státech EU, ale zařízení po vás může chtít doplatky za léčbu. Navíc se nevztahuje na ošetření v soukromých zdravotnických zařízení.

Jak by mělo cestovní pojištění vypadat?

Kdo chce být na cesty dobře chráněný, ten by měl vsadit na komplexní balíček, včetně asistenčních služeb. Co by pojištění mělo obsahovat?

  • Pojištění léčebných výloh ve výši alespoň 3 miliony korun pro letní cesty po Evropě a alespoň 5 milionů korun pro lyžařskou dovolenou nebo cesty mimo Evropu.
  • Asistenční služby, které vám budou nepřetržitě k dispozici a pomohou s cizojazyčnou komunikací, poradí vám, kde je nejbližší smluvní zdravotní zařízení a mnoho dalšího.
  • Úrazové pojištění, které není radno podcenit. I na dovolené si můžete přivodit úraz, v jehož důsledku budete nějaký čas v pracovní neschopnosti a nebudete moci chodit do zaměstnání. Za každý den léčby dostanete určitou částku, která vám pomůže přečkat období výpadku financí.
  • Pojistit můžete i zavazadla. Stačí chvilka nepozornosti a někdo vás okrade. I ztráta oblečení a kosmetiky je nepříjemná, když si vše musíte kupovat znovu.
  • Od věci není ani pojištění odpovědnosti za škodu. Co když někomu jinému neúmyslně způsobíte škodu na zdraví nebo majetku svým jednáním?
  • Pojištění storna zájezdu je dalším připojištěním, které možná oceníte. Není nic horšího, než když z nějakého vážného důvodu nemůžete na dovolenou odjet a měli byste o všechny peníze, které jste do ní investovali, přijít.

Zdroj: fotobanka

Pozor na výluky z pojištění

V každých pojistných podmínkách, které jsou součástí smlouvy najdete situace, na které se pojištění nevztahuje. Stejně tomu je i v případě pojištění na cesty. Mezi ty nejčastější v tomto případě patří rizikové sporty, chronické nemoci, vysoká nadmořská výška nebo alkohol, setkat se ale můžete i s cestováním do rizikových zemí.

Náš tip na závěr: I cestovní pojištění si stejně jako jiná pojištění můžete sjednat online, bez nutnosti někam chodit. A to třeba i cestou na letiště. Dost možná se online dostanete i k jinak neveřejným nabídkám. Cenu pojištění ovlivňuje místo pobytu, rozsah pojištění, typ cesty a výše pojistných limitů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře