Cena elektřiny stoupá, nikdo neví, kam až vyšplhá. Bohužel se bez ní neobejdeme, tak nám nezbývá než cenu akceptovat. Opravdu ale musíme platit tak vysoké částky? Nedalo by se aspoň nějakou tu korunu ušetřit. Možná ano, zkuste porovnat ceny u jednotlivých dodavatelů.

Elektřina k našemu životu už patří

Naši předci se bez ní obešli, v dnešní době to je ale téměř nemožné. Jak bychom si uvařili, posvítili, koukali na televizi, pracovali na počítači, nabíjeli telefon a mnoho dalšího? Ono se to nezdá, ale když se nad tím zamyslíte, elektřinu využíváme víc, než si možná mnozí z nás myslí. K našemu životu prostě patří.

Z čeho se skládá cena elektřiny?

Cena energie se skládá ze dvou částí. Jednu reguluje stát, tu druhou si stanoví samotní dodavatelé. Je tedy jen na nich, kolik za elektřinu budou chtít.

Proč porovnat ceny u jednotlivých dodavatelů?

Dřív nebylo možné dodavatele energie měnit, dneska je to naštěstí jinak. Ceny energií můžete porovnat a pak si vybrat dodavatele, který vám nabídne nejvýhodnější podmínky.

Pozor si ale dejte na to, jakou smlouvu máte uzavřenou. Smlouvu na dobu neurčitou můžete vypovědět kdykoli, počítejte jen s výpovědní lhůtou.

Smlouvu na dobu určitou můžete vypovědět jen na základě zákonem definovaných důvodů nebo důvodů uzavřených ve smlouvě, jinak počítejte se sankcemi za předčasné ukončení smlouvy.

Víte, že kvůli porovnání nabídek nemusíme obcházet jednotlivé dodavatele? Samozřejmě se k nim na pobočku vydat můžete, ale bude vám to stát spoustu času a možná ani nebudete mít moc z čeho vybírat. Mnohem pohodlnější je využít srovnávač, který za minimální dobu zpracuje mnohem víc nabídek.

  • Díky porovnání můžete ušetřit výraznou finanční částku.
  • Využitím srovnávače se dostanete i k neveřejným nabídkám.
  • Na jednom místě a hned uvidíte nabídky různých dodavatelů elektřiny.
  • Máte souhrn smluvních podmínek.
  • Online specialista vám pomůže s přechodem k novému dodavateli, postará se i o papírování, které mnozí z nás zrovna nemilují.

Zdroj: fotobanka

Jak vybrat dodavatele elektřiny?

Každá domácnost energie potřebuje, bohužel spolknou velkou část našich financí. Kdo tedy chce ušetřit, ten by měl vybrat takového dodavatele, který mu nabídne celkově výhodné podmínky. Nemusí nutně jít jen o cenu, ale také o kvalitu zákaznického servisu.

Víte, že podmínky, které vám dodavatelé nabídnou, by se měli odvíjet od typu vašeho odběrného místa? Podle toho totiž můžete využívat buď:

  • Jednotarifovou sazbu, díky které zaplatíte za odběr elektřiny stejnou cenu, ať už ji odebíráte v kteroukoli denní nebo noční hodinu.
  • Nebo tu dvoutarifovou, která po několik hodin denně nabízí levnější proud.

Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře