Sem tam vás zabolí záda nebo klouby, máte zažívací obtíže, potýkáte se onemocněním dýchacích cest nebo močového ústrojí? Léto je tady, blíží se čas dovolené a vy přemýšlíte, že byste toho využili a vyrazili do lázní, ale odrazuje vás cena pobytu? Poradíme vám, jak lázně vybrat a ušetřit nějakou tu korunu.

Do lázní se může vydat každý

Lázně vás lákají, ale máte pocit, že na ně ještě nemáte věk? Mnozí z nás se mylně domnívají, že lázně jsou určeny jen pro seniory nebo těžce nemocné osoby. Opak je pravdou, do lázní se může vypravit každý. Že máte rodinu a děti? Nevadí, i děti mohou jet s vámi. Minimálně třeba do Mariánských Lázní, kde je pro ně připravený i pestrý program, o zážitky pro děti i dospělé rozhodně nebude nouze.

Cesty do lázní jsou různé

Zbořili jsme mýty o tom, že do lázní mohou jen staří? Už se nemáte na co vymlouvat a do těch lázní byste se vypravili? Pak vás jistě bude zajímat, že do lázní vede hned několik cest. Pokud se potýkáte s nějakým zdravotním problémem, dost možná se do nich můžete vydat i takzvaně na pojišťovnu. Existují totiž 3 typy lázeňské péče.

  • Komplexní lázeňská péče, která znamená, že veškeré náklady uhradí zdravotní pojišťovna a po dobu pobytu v lázních budete mít vystavenou neschopenku.
  • Příspěvková lázeňská péče, u které pojišťovna hradí vyšetření a léčbu, sami si pak hradíte ubytování, stravování a lázeňskou péči. Navíc nedostanete neschopenku, na dobu pobytu v lázních si berete dovolenou.
  • Do lázní jako samoplátce je třetí typ lázeňské péče. Vše si hradíte sami.

Zdroj: fotobanka

Jak do lázní na pojišťovnu?

Přece jenom vás nějaký ten zdravotní problém trápí? Zkuste se zeptat u svého lékaře, zda na ty lázně náhodou opravdu nemáte nárok. Sepíše žádost o lázeňskou péči, kde uvede nejen vaši diagnózu, která musí být na indikačním seznamu, ale také:

  • Typ lázeňské péče, o kterou žádá. Bude to komplexní nebo příspěvková péče?
  • Lázně, kde byste měli léčbu podstoupit.
  • Jak dlouho by váš pobyt v lázních měl trvat.

Víte, že návrh na lázeňskou péči může vystavit jak obvodní lékař na základě doporučení odborného lékaře. Tak ošetřující lékař při hospitalizaci?

Návrh pak postoupí pojišťovně, konkrétně jejímu reviznímu lékaři, který nejen rozhodne, zda jsou splněny všechny podmínky, ale také o tom, zda na lázně skutečně máte nárok. Může se také stát, že místo komplexní lázeňské péče doporučí tu příspěvkovou, rozhodne i o místě, kde léčbu nastoupíte. Může tak klidně jít o jiné lázně, než které do žádosti vypsal váš lékař.

Zdroj: fotobanka

Náš tip: Mezi místa s největším počtem indikací patří Mariánské Lázně

Ať už vás trápí nemoci pohybového ústrojí, nemoci ledvin a močových cest, nemoci dýchacích cest, metabolická onemocnění, gynekologická onemocnění, onkologická onemocnění nebo nemoci trávicího ústrojí, hotely v Mariánských Lázních jsou tu pro vás.

Léčit se budete pod dohledem odborně proškoleného špičkového personálu, vracet se sem stejně jako mnozí jiní můžete i z preventivních důvodů. Nezapomeňte ochutnat ani zdejší minerální prameny, pohárek patří mezi povinnou výbavu každého hosta lázní.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře