Povlečení většina z nás považuje za něco, co je sice potřeba, ale jeho výběru není třeba věnovat příliš pozornosti. Podíváme se na motiv, možná i na rozměry a sáhneme po prvním, které nám padne do oka. Víte, že se tak můžete i pěkně spálit a dočkat se obrovského zklamání?

Rozměry ani design nám totiž neřeknou vůbec nic o vlastnostech povlečení, a právě na nich záleží. U povlečení pro děti to pak platí dvojnásob. Povlečení musí být prodyšné, savé, příjemné na dotek, v případě dětského povlečení také atestované a vhodné pro užívání dětmi.

Povlečení se podílí i na kvalitě spánku

Koho by napadlo, že i taková drobnost může ovlivnit spánek? Je to ale tak. Jen se zamyslete. Kolikrát jste se v noci probudili, že nemáte peřinu, že vás povlečení kouše, studí nebo třeba elektrizuje vlasy?

Kvalitní a ničím nerušený spánek potřebuje každý z nás, včetně dětí. U těch je ještě důležitější správně vybrat povlečení, přece jenom tráví spánkem delší dobu. Tak jak vybrat to pravé? Na čem si dát záležet kromě toho, že rozlišíte klučičí a holčičí motiv?

Krok číslo jedna: Dobře vyberte materiál povlečení pro děti

Nejdůležitější je při výběru povlečení dobře zvolit materiál. Právě od něj se odvíjí jeho vlastnosti i životnost. Povlečení musí být prodyšné, savé, dobře od těla odvádět pot a být příjemné na dotek. Jaké materiály jsou vhodné pro děti?

  • Nejoblíbenější je bavlněné povlečení s barevnými motivy. Potěší dlouhou životností, stálobarevností a když dobře vyberete tak i vysokou gramáží. Snese i vysoké teploty praní a žehlení.
  • Dětské krepové povlečení se vyrábí ze 100% měkčené bavlny, je ale opatřeno krepovou úpravou. Nemá tedy hladký povrch jako klasické bavlněné povlečení, ale v pravidelných pruzích se střídá jemná a zvrásněná část. Nežehlí se, rychleji schne a nemačká se.
  • Hladké a hřejivé je flanelové povlečení z hladké 100% bavlny, které se pyšní dlouhou životností a stálobarevností. Víte, že zahřeje i během chladnějších nocí?

Krok číslo dva: Zajímejte se o rozměry

Podle toho, do jaké postele povlečení vybíráte, si zvolte jeho rozměry. Do dětské postýlky si vystačíte s peřinkou o rozměru 90 x 120 cm nebo 90 x 140 cm a polštářem 40 x 60 cm, do klasické postele už sáhněte po běžném rozměru povlečení 90 x 200 cm nebo 90 x 220 cm.

Zdroj: fotobanka

Krok číslo tři: Jakému zapínání dáte přednost?

Vsadíte na klasiku v podobě knoflíků, nebo jdete s dobou a dáte přednost zapínání na zip, které je praktické a převlékání díky němu rychlé a snadné? Zip je ukrytý v lemu, takže nestudí ani nepřekáží.

Nebo zůstanete věrni zakládacímu povlečení, ze kterého ale často peřinka vyklouzne, jak se dítě v postýlce vrtí?

Náš tip na závěr: Povlečení doplňte vhodným prostěradlem pro děti

V postýlce nezáleží jen na povlečení a matraci, ale také na prostěradle. To je stejně jako povlečení v těsném kontaktu s pokožkou, takže by od těla mělo odvádět pot a pokožku nedráždit.

Víte, že jak povlečení, tak prostěradlo pro děti mohou být ve veselých designech?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře