Jste pozvaní na oslavu narozenin, svátku, promoce, svatby nebo jiné významné příležitosti a marně si lámete hlavu nad tím, co oslavenci přinést? Kytička by měla být samozřejmostí. Jenže jak vybrat tu pravou?

Květiny jsou univerzálním dárkem

Jakým dárkem nikdy nešlápnete vedle? No jasně, kyticí! Květiny se staly doslova univerzálním dárkem, který se hodí pro každou příležitost. Je jedno, zda je oslavencem žena nebo muž, je jedno, zda jde o narozeniny, svátek, promoci, výročí nebo třeba první rande.

Možná se ptáte, co je na nich tak zvláštního, když jde jen o pár barevných kvítků. Jak je možné, že způsobí tolik radosti? Je to jednoduché. Ten okamžik, kdy stanete tváří v tvář oslavenci a od srdce mu předáváte kytičku pestrobarevných kvítků, ten je jedinečný a neopakovatelný.

Květiny toho za vás navíc umí mnoho říct, a to i beze slov. Každá květina a často i její barva mají svůj význam. Řeč květin se označuje jako květomluva a není to tak dlouho, kdy ji každý ovládal. Pak upadla v zapomnění, dnes se ale zase pomalu vrací.

Jaké květiny k narozeninám?

Ideální je, když oslavence znáte a víte, jakou květinu má nejraději. Tu mu prostě darujte, bez ohledu na řeč květin. Když oblíbené květiny neznáte, vsaďte na puget řezaných květin. Jeho velikost přizpůsobte tomu, o jakou oslavu jde.

Víte, že klidně můžete k narozeninám darovat i tolik kvítků, kolik je oslavenci let? Třeba takový puget 50 růží vypadá báječně a nikdo se na vás nebude zlobit, že jich tam je 50.

Zdroj: fotobanka

Puget k svátku?

I k jmeninám můžete darovat kytičku, měla by ale být menší než ta k narozeninám. Klidně ji můžete někde vlastnoručně natrhat. Není kde? Vydejte se do květinářství pro nějakou menší jednoduchou kytičku.

Jaké květiny k výročí?

Výročí je velká událost, na kterou prostě nikdo nesmí zapomenout. Je jedno, zda jde o první, druhé, desáté nebo třeba třicáté výročí. Kytička by měla být samozřejmostí, klidně s nějakou drobností navíc.

  • Klasikou, která nikdy nezklame jsou růže. Červené symbolizují lásku, rudé vášeň, bílé nevinnost, oranžové touhu.
  • Romantičky, které sní o upřímné a opravdové lásce, potěší pestrobarevné gerbery nebo germíny, Barvy v tomto případě nehrají roli, klidně je smíchejte dohromady. Krásně vypadají i v mixu s jinými květinami.
  • Lilie symbolizuje čistotu a nevinnost.
  • Na jaře můžete vsadit i na tulipány. Červené vyznávají lásku, žluté přátelství, bílé svobodu a odpuštění, žíhané upřímnost.

Jakou květinu darovat na první schůzce?

Vyrážíte na první rande a přemýšlíte, čím na partnerku zapůsobit? Květinou opět nic nezkazíte, vsaďte ale jen na jeden květ, který vám nebude překážet. Co takhle jedna růže nebo slunečnice?

A co kytička pro pány?

I když se to nezdá, i muži rádi dostávají květiny. Někteří dají přednost kombinaci květin s nějakou tou pochoutkou, jiní si vystačí jen s kvítky. Ideální jsou ty, které jsou něčím netradiční. Co třeba taková toulitka (anthurium)?


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře