I když je léto v plném proudu, myslíte na to, čím v zimě budete topit? Dobře děláte! Právě teď je ta nejvhodnější chvíle topení vyřešit, abyste na příchod prvních chladných dní byli dobře připraveni. Že byste rádi kamna na peletky, ale nevíte, jak vybrat ta pravá? Čtěte dál!

Kamna na pelety jdou s dobou

Možná jste kamnům dlouho odolávali, i přesto, že vám známí a kamarádi říkali, že díky nim za topení můžete docela dost ušetřit. Představa shánění dřeva, jeho štípání, sušení a následné přenášení ke kamnům vás nelákala a nejste v tom sami. Tyhle starosti odradili mnohé. Naštěstí i vývoj na trhu s kamny jde kupředu a pořídit si můžete i kamna 21. století. Jak vypadají?

Jde o kamna na peletky, které stačí jednou za pár dní dosypat do zásobníku, starosti se dřevem vám tak odpadnou. Navíc si kamna na váš povel sama škrtnou, řešit nebudete muset ani popel. Zbyde ho maličko a využít ho můžete třeba jako hnojivo ke květinám.

Víte, že vybírat můžete z klasických kamen na pelety, nebo z kamen na pelety s teplovodním výměníkem?

Proč vsadit právě na kamna na pelety?

  • Kamna na pelety se mohou pochlubit vysokou účinností.
  • Ekologický způsob vytápění, kamna na pelety jsou šetrná k životnímu prostředí.
  • Na obsluhu jsou jednoduchá a nenáročná.
  • Snadná údržba i čištění, popel stačí vysát vysavačem na popel jednou za dva týdny.
  • Ovládat je můžete na dálku, pomocí chytré aplikace v telefonu nebo PC.
  • Pelety nasypete do zásobníku jednou za několik dní, v závislosti na tom, jak moc topíte.
  • Odpadnou vám starosti kolem dřeva.

Na čem při výběru kamen na peletky záleží?

Většina z nás kamna vybírá podle designu a ceny, řídíme se estetickými kritérii na úkor těch ostatních, které jsou ještě důležitější. Mezi ně patří třeba výkon, účinnost, efektivita a ekologie.

Zdroj: fotobanka

Základem je výkon

Tím úplně prvním, na co byste se při výběru peletových kamen měli zaměřit, je jejich výkon. Když bude malý, budete na kamna klást vyšší nároky než ty, které unesou a může dojít k jejich poškození nebo zkrácení životnosti. Pokud zvolíte příliš vysoký výkon, budete kamna škrtit, dojde ke znečištění skla dvířek a nedokonalému spalování. Provoz kamen pak rozhodně nebude ekonomický.

O vhodném výkonu se poraďte s odborníkem, zaměřte se na tepelné ztráty a velikost vytápěného prostoru.

A co účinnost?

Podcenit nesmíte ani účinnost, čím je vyšší, tím nižší bude spotřeba paliva. Zvyšuje ji třeba i terciální spalování.

Zajímejte se i o spotřebu

Víte, že od spotřeby byste se měli odrazit při výběru velikosti zásobníku na pelety? Přece jenom jste se pro kamna na pelety rozhodli určitě i kvůli nenáročné obsluze a tomu, že pelety stačí do zásobníku nasypat jednou za čas.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře