Jste nespokojení se svojí postavou a už teď si říkáte, jak se hned na začátku dalšího roku zařadíte mezi ledňáčky, kteří si dávají předsevzetí, že teď budou cvičit a zhubnou? Proč to odkládat, když můžete začít už teď a na Vánoce všechny kolem překvapit krásnou postavou?

Hubnutí je běh na dlouhou trať

Kdo si myslí, že zhubnout je hračka a že to zvládne během pár dnů, ten se nemůže víc mýlit. Hubnutí vyžaduje čas a spoustu trpělivosti, nemůžete přece očekávat, že kila, která jste nabírali týdny, měsíce, možná i roky, shodíte během pár dní? I proto byste s tím neměli otálet. Jak zhubnout rychle a bez hrozby jojo efektu?

Drastickým dietám se vyhněte

Když chceme hubnout, automaticky vsázíme na nějakou dietu. Výběr je široký, mnozí z nás vsadí na tu, která slibuje rychlé výsledky. Často ale jde o drastickou dietu, která omezí příjem konkrétních živin. Naše tělo ale potřebuje od všeho trochu, navíc tyto diety mohou způsobit i zdravotní potíže. O tom, že jakmile je přestanete držet, dojde dřív nebo později k jojo efektu, asi mluvit ani nemusíme.

Zaměřte se na to, co jíte

Když chcete opravdu zhubnout, měli byste začít tím, že upravíte svůj jídelníček. Vyřaďte z něj obiloviny, hlízy, sladkosti a uzeniny, naopak zařaďte dostatek nízkosacharidové zeleniny a ovoce, libové maso, ryby a mořské plody, ořechy a semínka, zdravé tuky a mléčné výrobky.

Víte, že nejjednodušší cesta k tomu, abyste zhubnuli, vede přes snížení sacharidů? V běžné stravě jich přijímáme tolik, že si to ani nedovedeme představit. Zkuste si jejich příjem hlídat a místo jednoduchých cukrů dát přednost těm komplexním.

Hýbejte se

Kdo chce zhubnout, ten se musí i hýbat. Je jen na vás, jaký druh pohybu zvolíte, měl by vás ale aspoň trochu bavit. Půjdete do fitness, vyrazíte na kolo, zacvičíte si doma, půjdete si zaběhat nebo vyrazíte jen na obyčejnou svižnou procházku?

Zdroj: fotobanka

Zapomeňte na stres

Stres je poslední dobou nedílnou součástí našich životů, zároveň je to také úhlavní nepřítel hubnutí. Negativně působí na náš imunitní systém i zažívání, zpomaluje metabolismus, ovlivňuje ukládání tukových zásob a může vést i ke vzniku depresí.

Dochází během něj k vyplavení většího množství hormonu kortizolu do našeho těla, což na krátkou dobu podpoří odbourávání sacharidů a přeměnu tuku na energii. Čím víc kortizolu ale do těla vyplavíme, tím víc se budeme potýkat s nejrůznějšími chutěmi a nájezdy na ledničku.

Pořádně se vyspěte

Během spánku naše tělo regeneruje a čerpá zpět ztracené síly. Každý z nás by se měl pořádně vyspat, kdo chce zhubnout, pro toho to platí dvojnásob. Kdo málo spí, tomu nefunguje správně metabolismus a tělo nemůže ani nakládat s bílkovinami tak, jak potřebuje. Dopřejte si tedy dostatek nerušeného spánku a hned to půjde snáz.

Náš tip na závěr: Chcete svoji snahu zhubnout ještě podpořit? Nebaví vás hlídat si, co jíte? Zkuste keto dietu a předem připravená proteinová jídla. Úspěch na sebe nenechá dlouho čekat. Uvidíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře