Podbořany

Rozkvétající město Podbořany (něm. Podersam) leží v severozápadních Čechách, 14km jihozápadně od Žatce v okrese Louny v Ústeckém kraji. Žije v něm zhruba 6,5 tis. obyvatel.

Původní název vesnice znamenal ves podbořanů, odvozené od lidí žijících pod borovicemi. Z historie je prokazatelné první osídlení na blízkém vrchu Rubín, kde se údajně nacházelo bájné slovanské hradiště Wogastisburg u něhož se údajně odehrála ona bitva mezi Sámovou říší a králem Dagobertem.

V současné době je město Podbořany vyhledávanou turistickou oblastní díky své poloze umístění. V okolí města se nachází zámek Krásný Dvůr, nedalo zámek Valeč a také Chýše.

Navštívíte-li onen slavný vrch Rubín, můžete z rekonstruované vyhlídky spatřit Doupovské hory, Krušní hory České Středohoří. Cestu na vrchol město zpříjemnilo novou cyklostezkou a v zalesněné časti kopce se dokonce nachází několik stanovišť s herními prvky. Na své si tedy přijdou i děti.

Pro děti vybudovalo město nové moderní dětské hřiště, nacházející se cestou z náměstí směrem do Hluban. Hřiště obsahuje velké množství hracích prvků, vysokou skluzavku, lanovku a provazové centrum.

V Hlubanech se nachází Vodní Tvrz, která v současné době slouží jako muzeum kaolinu. Kolem města se nachází ještě několik kaolinových lomů.

Město Podbořany nabízí pro své turisty a občany několik restaurací, wellness hotel, městské venkovní koupaliště se skluzavkami, kempinkovou louku, cyklostezky, kino, divadlo, autobusové a vlakové spojení. Ordinace dětských a praktických lékařů, specialistů. Domov pro seniory, městskou a státní policii.

V městském muzeu se připravuje nová expozice Hlasy z Volyně, která bude pro veřejnost otevřena na konce ledna 2023. Během roku se otevře také stálá expozice geologie a pravěku.

V prostorách muzea se také nachází nově vybudované městské informační centrum, které se připravuje na svoji sezónu.

Tvrz

Vodní Tvrz Hlubany

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Nechceš zde reklamu napořád jen za 70 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup

Komentáře

komentáře