Domů » Vědomou volbu povolání podporuje akce Profese budoucnosti, která se v Brně konala už podruhé

Vědomou volbu povolání podporuje akce Profese budoucnosti, která se v Brně konala už podruhé

od Lukáš Pecina
smart course

Dvě třetiny studentů gymnázií v maturitním ročníku nevědí, kterou vysokou školu si vybrat ani jaký obor studovat. Polovina studentů bakalářských programů buď školu nedokončí, nebo změní obor v průběhu studia. Současná strategie pokus-omyl se mladým lidem příliš nevyplácí a snižuje jejich úspěšnost na pracovním trhu. Tomu se snaží předcházet akce „Profese budoucnosti”, která pomáhá vědomé volbě povolání a která se 20. dubna už podruhé konala v prostoru TEEN v Knihovně Jiřího Mahena v Brně.

Hudební klubovna se zaplnila studenty, kteří se v rámci dvouhodinového workshopu dozvěděli o hlavních trendech, které ovlivní pracovní a osobní budoucnost, vyzkoušeli si několik aktivit, jak bez testů poznat sebe sama, a v roli projektantů profesí budoucnosti přišli s několika neotřelými nápady.

„Volba povolání je pro mladé lidi náročným úkolem. Na českých vysokých školách je více než 8 tisíc akreditovaných oborů. Kdo navíc ví, jak se bude pracovní trh vyvíjet za 5 let? Které profese vzniknou a které zaniknou? Ve velkém množství trendů, podnětů, možností a cizích příběhů je také důležité poslechnout i svůj vlastní hlas. Profese budoucnosti pomáhá studentům se v tom celém vyznat a inovativním přístupem radí, podle čeho své budoucí povolání vybírat,” shrnula myšlenky akce Katěrina Málková, zakladatelka projektu Smart Course v České republice, který workshop pořádá a který studentům základních a středních škol nabízí inovativní metodu profesní orientace a různé aktivity pro rozvoj jejich schopností a podporu zájmů.

Akce „Profese budoucnosti” probíhá v prostoru TEEN pravidelně každý měsíc. „Knihovna už dávno není jenom o půjčování dokumentů, snažíme se teenagerům nabídnout prostor, kde se mohou vzdělávat, seznámit a hlavně trávit svůj volný čas. Proto jsme se do akce zapojili a jsme rádi, že má tak velký úspěch,“ uvedl Vojtěch Bílek z Knihovny Jiřího Mahena v Brně, která v rámci prostoru TEEN mladým lidem poskytuje příjemné zázemí s relaxační zónou a internetovým připojením Wi-Fi, nabízí k zapůjčení knihy, časopisy a deskové hry i prostor pro práci na školních projektech či seznámení se s ostatními, organizuje tematické workshopy, přednášky a hry.

Pro více informací, zaslání fotografií nebo s žádostmi o rozhovor se prosím obracejte na Smart Course.

Kontakt:

Ing. Katěrina Málková

zakladatelka Smart Course

tel.: +420 732 244 333

e-mail: volba@smart-course.cz

www.smart-course.cz

O SMART COURSE ČESKÁ REPUBLIKA

Mezinárodní projekt Smart Course funguje v České republice od roku 2016. Přichází s uceleným konceptem vědomé volby povolání pro mládež od 14 do 19 let. Nabízí nový pohled na profesní orientaci mládeže a kariérové poradenství před faktickým započetím kariéry. Hlavní důraz klade na rozvoj tzv. nad-profesních návyků, podnikavosti, umění plánovat budoucí kariéru, které souvisí s celkovými představami o budoucím životě, a schopnost samostatného rozhodování ve světě, který se neustále mění. Všechny vzdělávací akce vycházejí z principů zážitkové pedagogiky a učení se zkušeností. Využívá tréninkové a herní techniky a principy projektové činnosti. Více informací najdete na www.smart-course.cz.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář