Domů » Potřebujete napsat vysokoškolskou kvalifikační práci?

Potřebujete napsat vysokoškolskou kvalifikační práci?

od Lukáš Pecina
diplomové práce

Každé studium na vysoké škole je náročné. Obzvláště, když ke studiu, máte ještě děti a normálně chodíte do práce, ano i takoví studenti jsou, většinou studují tzv. kombinované studium. Bez ohledu na to, jaký obor studujete, vždy musíte splnit určité požadavky. Kromě semestrálních zápočtů a zkoušek jsou to potom státní závěrečné zkoušky, u kterých nesmí chybět obhajoba práce. U bakalářského studia je to bakalářská práce, u magisterského studia diplomová práce, a pokud budete chtít dosáhnout ještě vyššího titulu, budete muset napsat rigorózní práci.

Nestíháte? Pomůžeme vám.

Nejde jen o napsání práce, ale také povinnostem, které tomuto napsání předcházejí. Velmi důležitý, v podstatě zásadní, je vůbec výběr tématu práce. Pokud vás čeká napsání diplomové práce, budete muset sepsat několik desítek stran, záleží na jednotlivých fakultách, jaké mají na práci určité požadavky. Pokud nestíháte, můžete využít nabídek na internetu. Některé společnosti nejsou nelegální a pomohou vám s přípravou podkladů a rešeršemi literatury. Nejde tedy o napsání celé práce, to už bude na vás. V případě, že si tedy nevíte rady, můžete hledat na internetu pomocníky, kteří vám pomohou s napsáním:

  • Bakalářské práce
  • Diplomové práce
  • Rigorózní práce

Co obnáší rigorózní zkouška?

Jestli se pyšníte titulem magistr, můžete se pustit ještě do jedné překážky a to vykonání státní rigorózní zkoušky. Získáte tím tzv. malý doktorát, pokud byste chtěli vyšší akademický titul, tedy velký doktorát, museli byste studovat zpravidla přibližně 4 roky, záleží na požadavcích jednotlivých škol. Při malém doktorátu vám může přijít vhod výpomoc s rigorózní prací. Nejde o napsání ale jen výpomoc, nicméně připravené podklady a literatura by se vám mohly hodin, nemyslíte? Jistě vám to ušetří spoustu času a energie, kterou můžete využít jinde. Při skládání státní rigorózní zkoušky nejde také jen o obhajobu práce, ale také o složení zkoušek z daných předmětů.

 

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář