Domů » Moravská vernisáž piva | Olomouc 24.-25.5.2024

Moravská vernisáž piva | Olomouc 24.-25.5.2024

od Lukáš Pecina
Moravská vernisáž piva
Letos se bude v Olomouci konat již čtvrtý ročník skvělého pivního festivalu – Moravská vernisáž piva, kterou dokáže ocenit každý, který se už někdy napil piva a chce od toho něco víc. Nepleťte si ale akci s nějakým klasickým Beerfestem s pivem do kelímku a lacinou hudbou. Zde se jedná o degustační zážitek, na který už pravděpodobně nezapomenete. V článku objasním, proč tam půjde celá Olomouc.

Obsah

Osobně jsem vášnivým štamgastem hospody Citadela, která se v uplynulých letech stala špičkou olomouckých výčepů. Moravská vernisáž piva (MVP) pro mě tedy bude událostí roku 2024. V pavilonu E budeme mít úžasné řemeslné pivovary, lidi z branže, pivní komunitu a všude kolem naprosto úžasný park.

TIP: Vemte si s sebou deku. Degustovat můžete i před areálem v parku.

Skvělé pivovary

Pořadatelé zatím neprozradili všechny pivovary, ale již je znám Albrechtický pivovar, Anotter One, Castellum, DEJF, Genius noci, Haksna, Kosmix, Létající Bezdomovec, Líšeňský pivovar, Madacat, Mazák, Pivovar pivečka, Rotor, Stern, Thrills, Topolský pivovar, Twinberg, Vorkloster a Wild Creatures.

Významné osobnosti

V pátek se ukáže Martina Duchoslavová z Lesia brewery, Jana Olšovská s prezentací nové české odrůdy chmele, Pavel Palouš na téma vývoj piva IPA a jeho dosavadních zkušeností a Karolína Chroustovská povykládá o ženách v pivovarnictví.


Druhý den v sobotu tuto vernisáž navštíví Adam Křenek, dále Radek Milota s tématem homebrewingu, Milan Starec s historií pivovarské architektury na Moravě a Honza Kočka s vámi bude debatovat o kyseláčích. Veškeré přednášky s těmito hosty jsou zdarma.

Kompetentní organizátoři

Organizaci zajišťuje Filip Harviš, Jiří Gregor (Citadela), Matúš Krátky (Pivní ráj) a Vlastislav Kubíček (sládek z pivovaru Twinberg). 

Soutěž domácích piv

Buďte také součástí soutěže domácích piv v kategorii český ležák, tmavé svrchně kvašené pivo a pivo z alternativních obilnin. Přihlásit se můžete na stránce https://soutez.cech-pivo.cz/moravska-vernisaz-piva Dále se můžete těšit na pivní kvíz.

Závěr

Lístky si můžete zakoupit na stránce https://goout.net/cs/moravska-vernisaz-piva/szopjxw/. S přítelkyní volíme vstup „All you can drink“ na oba dva dny za 2200 Kč. Pokud půjdete jen na otočku, můžete si koupit jen pár žetonů a utratíte zdaleka méně.

TIP: Pivo si můžete zakoupit také před vernisáží venku bez nutnosti platit vstup, případně se podívat dovnitř. Bez vstupenky však nebudete moci ochutnat degustační vzorky.

Moravská vernisáž piva

Vyzkoušejte NejPřipojení TV a získejte spoustu televizních kanálů do vaší Smart TV, chyxtrého telefonu, tabletu a počítače. 

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT