Domů » Alternativní tonery vám ušetří peníze. Umíte je správně vybrat?

Alternativní tonery vám ušetří peníze. Umíte je správně vybrat?

od Lukáš Pecina
tonery

Tisk není levná záležitost, a to zejména tisknete-li hodně a používáte originální náplně do tiskárny. Pokud jste však již zvolili laserovou tiskárnu, jste na dobré cestě úspory nákladů. Oproti tisku inkoustem ušetříte i s originálními tonery. Pokud však chcete ušetřit na spotřebním materiálu pro vaši laserovou tiskárnu ještě více, nabízí se alternativní výrobci tonerů. Na trhu je jich velké množství. Jak vybrat ten správný?

Alternativy se vyplatí

Ačkoliv vám originální toner zpravidla zajistí tu nejvyšší kvalitu tisku, tak je to vykoupeno zbytečně vysokou cenovkou. Pokud tisknete jen klasické administrativní dokumenty, tak je v podstatě zbytečné tyto finance navíc vynakládat. Můžete zvolit:

  • Kompatibilní tonery
  • Repasované tonery

Kompatibilními tonery myslíme pochopitelně ty alternativní, které mají kompatibilitu s vaším modelem tiskárny. Je u nich lepší poměr ceny na vytištěnou stránku a kvalita je rovněž velice dobrá. Především totiž neplatíte za značku. Vlastníte-li třeba tiskárnu od konkrétního výrobce a zvolíte kupříkladu alternativní toner CE285A, zjistíte, že toner splňuje mezinárodní certifikace. Máte tedy záruku kvalitního toneru. Lze ale natrefit na některé čínské napodobeniny, které by mohly být potenciálně problémové. Proto na webu výrobce vždy pátrejte po certifikaci.

Kvalitní alternativní tonery dnes vůbec nestojí mnoho peněz, proto není potřeba šetřit zase za každou cenu. Cenové rozdíly oproti necertifikovaným výrobkům jsou už minimální. Kvalitní alternativa, jako třeba laserový toner Q2612A, vám ale přinese úsporu oproti originálu vcelku nemalou. Je tak hlavně na vás, zda se vám investice do originálu vyplatí.

Repasovaný toner je také volba

Nejsou tady jen alternativy. Ušetří vám také opětovně použitý toner, tzv. repasovaný. Jde o opětovně naplněný originální toner, kde jsou případně vyměněny některé poškozené součásti, jako optický válec. Do výrobku už však někdo zasahoval, proto může být poruchovější než původní originál.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář