Domů » Jak jednoduše na založení firmy a jak získat prestižní adresu?

Jak jednoduše na založení firmy a jak získat prestižní adresu?

od Lukáš Pecina
založení firmy

Rozhodli jste se založit vlastní firmu? Už dlouhou dobu je nejjednodušší a velice populární cesta pořídit si firmu jako ready made. Je to v podstatě firma „na klíč“, kdy za vás veškeré formality obstará zprostředkovatel takové služby. Vy se tak budete moci v klidu soustředit především na podnikání a nezaobírat se administrativními záležitostmi kolem založení.

Zakládáme firmu snadno a rychle

A že je té administrativy nemálo. Jsou to zejména všechny záležitosti, které přímo či nepřímo souvisí se zápisem do obchodního rejstříku. Když se ale rozhodnete využít založení sro v České republice, tak vám veškeré starosti odpadají. Dnes je výhoda i v tom, že lze tímto způsobem založit rovněž firmu, která je již registrovaná k DPH. Dnes je registrace k DPH přece jen komplikovanější než před lety, tak je určitě na zvážení, nechat tuto práci na těch, kteří v tom umějí chodit.

Využití založení firmy formou ready made má nespornou výhodu právě v tom, že společnosti, které se prodejem takových firem zaobírají, mají zkrátka zkušenosti se všemi procesy, které jsou nezbytně nutné k úspěchu. Pokud se do toho pustíte sami, riskujete třeba:

  • Formální chyby
  • Zbytečné zdržení

Profesionálové v prodeji ready made společností nicméně mají své právníky, kteří vše připraví tak, aby to klaplo, a to co nejrychleji. Na druhou stranu je však pochopitelně potřeba počítat s tím, že služba není bezplatná. Zaplatíte za zprostředkování určitý finanční obnos, který se liší dle náročnosti procesu, třeba požadované registrace k daním atd. Je to však stále velmi výhodné, než kdybyste vše museli zajistit sami.

Máme firmu, chceme adresu

Pokud potřebujete schůzovat a dělat firemní meetingy se zaměstnanci i klienty, nestačí vám pouze virtuální adresa, která je často součást balíčku založení firmy formou ready made. Budete potřebovat virtuální kancelář. Lze využít nabídek společností, které poskytnou pronájem sídla za určitý pravidelný poplatek. Můžete ale využívat služeb a zázemí budovy a v neposlední řadě máte možnost získat adresu, kterou byste těžko jako začínající podnikatelé zaplatili. Záleží ale na vás, v jaké cenové relaci si pronájem vyberete.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář