Domů » Jak zpříjemnit dítěti návrat do školy

Jak zpříjemnit dítěti návrat do školy

od Lukáš Pecina
škola

Letní tábory, výlety na venkov za babičkou, hry u vody s kamarády. Není divu, že se děti po létě plném zážitků na začátek školního roku netěší. Roztáčí se pro ně znovu kolotoč učení a domácích úkolů. Existuje ale několik tipů, jak jim návrat do školních lavic zpříjemnit.

Hry s počty během snídaně

Vaše dítě nemusí strávit celé odpoledne nad učebnicí matematiky. Základní počty s ním procvičíte během snídaně. Připravte pro něj k snídani několik „vojáčků”, například jedny z šunky a zeleniny a druhou várku z okurky a sýru. Tyto dvě armády proti sobě mohou bojovat, a zatímco je budete postupně ujídat, můžete počítat, která armáda má vojáčků více. Kromě zábavy a procvičování počtů do sebe dítě navíc dostane spoustu bílkovin a vitamínů.

Zábavné učení cizích slovíček

Učení může být i zábava. Začíná vaše dítě s cizím jazykem? Pomozte mu si lépe zapamatovat nová slovíčka. Polepte jednotlivé předměty u vás doma lepícími lístečky Post-it s názvem daného předmětu v cizím jazyce. Kdykoliv bude vaše dítě procházet kolem lampy, dveří, obrazu či okna, cizí slova si snadno připomene.

Výběr školních potřeb nepodceňujte

Pamatujete si, jak moc jste jako děti měli rádi vůni nových sešitů a jakou radost vám dělalo, když jste do nich mohli napsat první slova? Můžete si být jistí, že díky správnému výběru sešitů a psacích potřeb se vaše dítě nebude moci školy dočkat. Nabídka školních pomůcek je široká, zkuste té škály barev a motivů využít. I díky takové drobnosti, jako jsou barevné fixy nebo sešity s oblíbeným komiksovým hrdinou, zpříjemní školní dny. Sešity se zajímavým vzhledem můžete také společně vyrobit. Stačí je polepit oblíbeným obrázkem a obyčejný sešit se během chvilky promění v originální kousek. Nejenom, že dítě bude mít radost z vlastního výtvoru, ale podpoříte tak i jeho kreativitu.

školní potřeby

zdroj: TS

Překvapte vaši ratolest roztomilými příšerkami

Až se bude vaše dítě cítit kvůli odcházejícímu létu zase posmutněle, překvapte ho. Malý, neočekávaný dárek dovede zázraky. Zkuste mu pořídit nejnovější lepidlo Scotch Monster s motivem příšerek, můžete vybírat mezi 10 variantami. Kromě vtipného vzhledu je výhodou těchto tyčinkových lepidel jejich praktičnost. Pro dětskou ruku jsou pohodlné – dobře se drží a jejich aplikace je díky tomu snadná a rychlá. A na rozdíl od tekutých lepidel nehrozí, že si dítě zašpiní své oblečení.

Filmový večer s rodinou

Uspořádejte si doma rodinný filmový večer a vyberte filmy, jejichž děj se odehrává ve škole. Komedie ze školního prostředí nejenom pobaví, ale také možná díky nim vaše dítě napadne, že škola může být i prima místo. A třeba se mu hned začne po kamarádech a oblíbených předmětech stýskat.

Party se spolužáky

Některé děti se se svými spolužáky přes léto ani jednou neviděly. Udělejte svému dítěti radost a uspořádejte pro něj a jeho pár kamarádů ze školy menší oslavu. Můžete pro ně vymyslet i různé aktivity – například mohou společně vyrobit prázdninové album s fotografiemi a pohlednicemi jako vzpomínku na letní okamžiky. Příjemně strávený čas se spolužáky dítěti připomene, jak skvělé zážitky ho ve škole čekají.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář