Domů » Vintage lucerny a svícny k zapíchnutí i zavěšení

Vintage lucerny a svícny k zapíchnutí i zavěšení

od Lukáš Pecina
lucerny

S příchodem jara se naše pozornost opět přesouvá směrem k zahradám, terasám a dalším klidovým zónám. Nastává čas sázení, okopávání a pečování o různé druhy zeleně. Ale také doba, kdy se venkovní prostory mohou proměnit v harmonické místo pro opravdový odpočinek nebo bezstarostné setkání s přáteli. Uznejte sami. Vyhlídka pohodového posezení s blízkými při romantickém osvětlení a vůně grilovaných specialit láká mnohé z nás více než kdejaká dovolená u moře.

Designové osvětlení ve vintage stylu

Když je řeč o osvětlení, pojďme se podívat na pár typů, které vaší zahradě, terase či balkonu dodají tu pravou atmosféru. A pozor, nebudou vás stát celé jmění. Pro začátek se podívejme na osvětlení. Jednou z nejoblíbenějších variant venkovních světel jsou jednoznačně designové lucerny ve vintage stylu. Optimální kombinace nerezu a matného, či lesklého skla. Mimo svůj jedinečný vzhled mají také několik dalších výhod. Například montáž takové lucerny je chvilkovou záležitostí a rozhodně se o ni nemusíte bát. Silné kožené ucho zajistí stabilitu při zavěšení a zároveň se stává stylovým doplňkem.

Další možností jsou různé varianty venkovních svícnů k zapíchnutí, které nabízí například specializované e-shopy jako Svět pod střechou. Dvoj nebo trojdílné svícny z pozinkovaného plechu či kovu mají krom snadné manipulace také jednu nespornou výhodu. Vy je totiž můžete umístit prakticky kdekoliv v prostoru vaší zahrady či venkovní části restaurace a sestavení jednoho kusu netrvá déle než pár vteřin. Pak už zbývá jen vložit svíčku a vaše klidová zóna se rázem změní v romantickou oázu klidu.

Závěsné svícny z foukaného skla

Minulý rok si lidé oblíbili také různé varianty venkovních svícnů a jinak tomu není ani letos. Například barevné závěsné svícny z foukaného skla můžete bez obav jednoduše zavěsit například na pergolu, balkon i do větví stromů. Výhodou je opět nejen kvalita a stylový design, ale také praktická manipulace. Díky odnímatelnému dnu lze pohodlně vložit čajovou svíčku a její případná výměna se pak stává otázkou několika vteřin. Několik barevných provedení zajistí pestré odstíny barev a my tak s jejich pomocí navodíme zahradě, terase či balkonu příjemnou večerní atmosféru.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář