Domů » Podpořte krásu a mladost své pleti. Není to složité

Podpořte krásu a mladost své pleti. Není to složité

od Lukáš Pecina

S věkem se se naše pokožka mění. Přirozeně v ní ubývá kolagenu a pleť ztrácí na pružnosti. Kvůli vnějším vlivům může být také šedá, unavená a povadlá. Navíc se mohou začít objevovat tmavé kruhy pod očima nebo suchá a podrážděná pleť. Jak ji navrátit mladost, svěžest a zářivost?

Zaměřte se na jídelníček

Stárnutí pleti lze zpomalit vhodnou stravou. Vyplatí se do jídelníčku zařadit ovoce a zeleninu, ale také více konzumovat ryby nebo jiné mořské plody. Ty totiž obsahují omega-3 mastné kyseliny, které podporují správnou činnost mozku a zdraví celého těla včetně pleti. Zářivou pokožku získáte také díky konzumaci potravin obsahujících vitamíny A, C a E. Zkuste proto třeba červenou řepu, meruňky nebo papriku. Díky tomu bude tělo také produkovat více kolagenu.

Správná péče

Pokožka obličeje potřebuje svou pravidelnou výživu. Klíčová je především hydratace. Tu zajistí nejsilnější kyselina hyaluronová. Najdete ji téměř v každém krému, ale zaměřte se na kosmetiku, která obsahuje různé molekuly této kyseliny, které dokážou pronikat do různých vrstev pokožky. Proti vráskám pomůže sérum retinol. Jde o látku, která hloubkově vyživuje pokožku a dokáže vyhlazovat jemné vrásky okolo očí nebo úst. Neměla by se ale používat v létě, neboť hrozí riziko vzniku pigmentových skvrn.

Navštivte kosmetiku

Nebojte se svěřit do rukou odborníků. Dnes je na trhu celá řada kosmetických ošetření, které vám pomohou udržet si mladost a probudit pleť opět k novému životu. Oblíbená je například plazmaterapie, které se používá ke zmírnění projevů stárnutí pleti. Nejdříve je vám odebrána krev, ze které se oddělí plazma. Ta se pak injekcemi vpracovává do míst, kde je potřeba pleť omladit a vyživit. Výsledky jsou skutečně velmi dobré. Není třeba se těchto zákroků bát – jde o šetrné metody, které ale mívají velmi efektní a dlouhodobé výsledky.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář