Domů » Zase další certifikát? ISO může vás byznys skutečně posunout kupředu

Zase další certifikát? ISO může vás byznys skutečně posunout kupředu

od Lukáš Pecina

Možná máte také pocit, že je dnes svět plný regulací, pravidel a certifikátů. Je tedy přirozené, že se vám nechce zařizovat si zbytečně nějaké další a podstupovat martyrium různých kontrol, testů a získaných osvědčení. V případě norem ISO se ale vyplatí udělat výjimku. Má to smysl a vašemu byznysu to pomůže. Zejména certifikát kvality ISO 9001 je poměrně značnou výhodou na trhu.

Proč mít ISO 9001?

Je to jasný signál pro dodavatele, spolupracovníky nebo zákazníky, že se ve firmě dodržují určité standardy kvality. Dá se očekávat, že vše bude také v souladu s příslušnými požadavky právních předpisů. Certifikace je tedy vhodná pro všechny, kteří chtějí tímto univerzálně uznatelným způsobem, potvrdit kvalitu svých služeb. Dá se očekávat zvýšení firemní image a také konkurenční výhoda nad společnostmi, které tuto certifikaci postrádají. Bezpochyby se tento rozdíl projeví například při tendrech u státních zakázek, kde často podobná certifikace bývá jednou z hlavních podmínek spolupráce.

Certifikací je více

Norma 9001 je asi jednou z nejznámějších a nejvyužívanějších, ale zdaleka není jedinou. Poměrně oblíbenou je ISO enviromentu 14001, která se zaměřuje na standardy poskytovaných služeb s ohledem na udržitelnost a životní prostředí. V současné době je péče o životní prostředí a nastavování udržitelných cílů velmi žhavým tématem a na to reagují i certifikační normy. Můžete tak dát najevo, že jdete s dobou, sledujete nové trendy a záleží vám na ochraně přírody.

Vyplatí se to?

Pokud máte zájem rozvíjet své podnikání dále, pak určitě ano. Sice to něco stojí, je potřeba zapojit úsilí a možná pozměnit některé procesy a postupy, ale v celkovém výsledku lze očekávat, že vám změna přinese pozitivní pobídky a motivaci do dalšího rozvoje. Taková investice má smysl a v budoucnu ji určitě oceníte.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář