Domů » Převodovky a elektromotory najdou v průmyslu široké uplatnění

Převodovky a elektromotory najdou v průmyslu široké uplatnění

od Lukáš Pecina
elektromotory

Při průmyslové výrobě je samozřejmostí, že samotná výroba je postavena na procesech vyžadujících vysokou spolehlivost a často také schopnost nepřetržitého chodu. V těchto systémech se běžně využívají průmyslové převodovky a elektromotory, především se potom jedná o strojírenský průmysl a další přidružená odvětví.

Kvalitu najdete také u nás

Co to vlastně je převodovka? Z konstrukčního hlediska se jedná o převodovou skříň, která umožňuje převod mezi hnacím a hnaným ústrojím. V rámci systému převodovky může docházet ke změně uhlové rychlosti a točivého momentu. Jako u jiných strojírenských dílů, také převodovka má celou řadu provedení, a to v závislosti na tom, jaké využití potřebujete. Kvalitní převodovky se vyrábějí také u nás, přičemž si můžete vybírat z různých typů provedení. Mohou to být převodovky:

  • Jednosměrné
  • Obousměrné
  • Samosvorné

Takové převodovky vám může nabídnout také firma Forin s.r.o., která patří mezi jednoho z předních dodavatelů převodovek a pohonů, a tedy i průmyslových motorů v rámci střední a východní Evropy. Dokáže vám zajistit dodávku především závitkových převodovek nebo šnekových převodovek. Česko má ve strojírenství dlouholetou tradici, takže i zde se můžete spolehnout na kvalitu.

Kompletní elektromotory

Firma je vám schopna dodat také kompletní elektromotor, můžete si vybrat, zda chcete dodat elektromotor společně s převodovkou. Také v tomto případě je výběr velmi bohatý. Velice často se v rámci průmyslového nasazení využívají trojfázové asynchronní elektromotory pro stejnosměrný proud. Využít můžete ale také elektromotor jednofázový. Tyto pohonné jednotky dokáží pohánět nejrůznějších zařízení, přičemž si můžete objednat elektromotor od různých renomovaných výrobců, kteří obecně mají vysoké standardy kvality a spolehlivosti. Tato zařízení tak nasazení pro své určení bez problému zvládnou.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář