Domů » Šperky mohou být stabilní investicí, která se rozhodně vyplatí

Šperky mohou být stabilní investicí, která se rozhodně vyplatí

od Lukáš Pecina

Zlaté šperky s diamanty jsou samozřejmě velmi luxusním doplňkem, který se dá vynosit jen na nějaké speciální příležitosti. Jsou také oblíbeným dárkem zejména pro ženy, pokud jde o nějakou významnou příležitost. Jenže diamantové šperky nejsou jen krásné a drahé, mohou být i skvělou investicí do budoucna. Investovat své peníze do klenotů může být v současné době velmi výhodné.

Co je investiční šperk?

Jedná se často o kus rodinné historie, která se předává z generace na generaci a postupně roste na hodnotě. Ve své podstatě totiž skutečně jde o stabilní způsob uložení rodinných financí, který je velmi odolný také proti inflaci a různým jiným vlivům. Koupit diamantové šperky na investici ale není jen tak. Je nutné zvolit velmi originální klenot s alespoň jedním větším kamenem. Soustředit bychom se měli na nadčasový design, který odolává aktuálním módním trendům, protože musí oslovit potenciálního kupce klidně i za několik desítek let. Klíčové je myslet na precizní ruční zpracování, mezinárodní certifikáty a důvěryhodného výrobce. Pamatujte na to, že takový investiční šperk se pořizuje skutečně na dlouhodobou investici v řádech několika desítek let.

Proč investovat právě do šperků?

Drahé kovy a diamanty patří mezi velmi stabilní komodity, které nepostihují cenové propady. Je prokazatelné, že jejich cena pořád stoupá nahoru. Někdy se dokonce stane, že v průběhu pár let vystoupá i na dvojnásobek své původní hodnoty, jde totiž o omezené zdroje, kterých stále ubývá. Jedná se navíc o investici, která je na rozdíl od imaginárních akcií a podílů ve fondech zcela reálná a přenositelná. Může se k ní vázat také silný rodinný příběh nebo slouží jako památka na významné momenty života.

Vyberte kvalitní kameny

Koupit můžete prakticky jakýkoliv šperk, ale velmi vhodné je vybrat diamantové prsteny, které se jako investiční šperky vyskytují asi nejčastěji. Velikost kamene není ani tolik důležitá, jako spíše čistota a barva diamantu. Vhodné jsou i bílé diamanty bez nežádoucího žlutavého zabarvení.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář