Domů » 5 tipů, jak zvládnout studium na VŠ i práci a nezbláznit se

5 tipů, jak zvládnout studium na VŠ i práci a nezbláznit se

od Lukáš Pecina
Zdroj: Pixabay

Chcete vědět, jak zvládat činnost akademickou i výdělečnou a zachovat si čistou mysl? Přinášíme pět tipů pro vaše nervy!

Mnoho studentů si ke škole přibírá ještě nějakou formu práce. Ať už se jedná o poloviční úvazek, občasné brigády, nebo vlastní podnikání. A není se čemu divit, peníze nerostou na stromech. Zvládat úspěšně obojí však chce velké nasazení a především plánování času, který se rychle stane nedostatkovým zbožím ve vašem životě.

Staňte se pánem svého času

Právě proto, že s časem budete bojovat, je dobré vypracovat si určitý systém, jak s ním nakládat. Dobrým nápadem je vyhradit si určité dny v týdnu jen na školu a tento čas nevyplňovat ničím jiným. Můžete také zkoušet učení při cestě městskou dopravou nebo v čekání ve frontách. Zkrátka využít každé příležitosti produktivně bez toho, abyste si tahali práci do školy a opačně. Rozhodně není dobré pracovat na úkor spánku.

Vypracujte si časový plán

S prvním bodem souvisí také vypracování plánu a jeho pečlivé dodržování. Musíte si nastavit systém, podle kterého pojedete. Chaoticky to nepůjde, takže se nevyhnete určitému stereotypu. Ideální je rozvrhnout si čas tak, abyste stejné úsilí dali práci i studiu v případě, že prioritou je pro vás obojí. A to by mělo být, pokud si chcete přivydělat, ale také stojíte o úspěšné dokončení studia.

Tip: Pokud nestíháte, můžete využít služby vypracování bakalářské práce, stejně jako vypracování diplomové práce na zakázku. Získáte tak kvalitní podklady, stejně jako stovky dalších studentů. Samozřejmě zcela anonymně a od těch nejlepších autorů.

Zapojte také své okolí

Ve dvou se to lépe táhne a mnohem lépe se vám bude pracovat i studovat, pokud budete ve svém okolí mít podobné nadšence. Ti budou mít pochopení pro vaše časové vytížení a nebudou vám vyčítat, že nejdete za zábavou, protože si to nemůžete dovolit. Někdy i stačí, že okolí ví o vašem nasazení, které musíte často projevit, a akceptuje případné nedostatky.

Rozlučte se s některými zájmy

Zde platí poměrně jednoduchá rovnice. Čím více vyděláte peněz, tím méně budete mít času na jejich utrácení. A pokud ještě k tomu studujete, bez omezení některých koníčků se prostě neobejdete a je lepší se s tím rovnou smířit.

Nezapomínejte na odpočinek

Přesto, že nyní hledáte způsoby jak podat co nejlepší výkon, je zde jedna neméně důležitá věc. Kvalitní odpočinek. Někomu vyhovuje zajít si po namáhavém dni na skleničku s kolegy a pak je ještě schopen věnovat vypracování vysokoškolské práce. To je sice individuální, ale každý potřebuje dostatek kvalitního spánku, tekutin, pohybu a plnohodnotné stravy. Nikdy se nedostaňte až na hranu vyčerpání.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář