Domů » Jak bojovat s hlučnými sousedy? Zvažte možnosti akustické izolace

Jak bojovat s hlučnými sousedy? Zvažte možnosti akustické izolace

od Lukáš Pecina
hlučnost

Tento problém trápí jistě především ty z vás, kteří žijí v bytových domech. Sousedé zkrátka někdy neumějí být potichu. Nepříjemné jsou také zvuky, které málokdo ovlivní, jako je šplouchání vody při sprchování nebo splachování toalety. Potom stačí mít vedle pracovního stolu sousedovu toaletu a máte dokonalý přehled o jeho problémech s prostatou. Jsou to ale také hlučné děti nebo takový pes, který čeká doma na pána a úzkostlivě po celou dobu štěká.

Jaké máme možnosti odhlučnění?

Všem těmto hlukům se dá zamezit přímý prostup přes stěny. Samozřejmě ne všechny zvuky zcela eliminujete, ale můžete je výrazně utlumit. Nebudou pro vaše vnímání potom natolik obtěžující. Zajistit odhlučnění lze především pomocí izolační pěny. Výhodou je, že s ní můžeme izolovat:

  • Stěny
  • Strop
  • Podlahu

Obsáhnete tak nejen hluky z vedlejších bytů, ale také dusot dětí nad vámi nebo hlučného kytaristu o patro níže. Míra akustické izolace se samozřejmě liší dle skladby jednotlivých vrstev pěny. Zde je důležitá tzv. aktivní akustická izolace, která může mít třeba dvě nebo až čtyři vrstvy. Aby bylo odhlučnění kompletní, kombinuje s neprůzvučným materiálem. Ten se natahuje na vlastní izolační pěnu a zajistí co nejlepší odhlučnění.

Proti hluku oběma směry

Co je třeba zmínit, je také to, že taková kvalitně provedená zvuková izolace samozřejmě nejen nepropouští v takové míře zvuky od sousedů k vám, ale zároveň i zvuky od vás k sousedům. Pokud si tak chcete zesílit svou hudební aparaturu, můžete přidat o nějaký ten stupínek na hlasitosti. Kromě toho se vám zlepší také akustické vlastnosti místnosti čili i poslech pro vás může být příjemnější. Utlumí se dozvuky a různé ozvěny. Aby byl výsledek co nejoptimálnější, rozhodně se vyplatí najít si odbornou firmu, která vám nabídne vhodné řešení pro vaše obytné prostory.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář