Domů » Jakým hračkám dávají přednost malí kluci a jakým holčičky?

Jakým hračkám dávají přednost malí kluci a jakým holčičky?

od Lukáš Pecina
dítě

Rozmanité hračky odjakživa obohacovaly životy dětí. I v dnešní době si naštěstí většina hraček přes svou modernost a často i využívání techniky zachovává své původní poslání, přinášet dětem do jejich životů radost a smích a zároveň jim poskytovat možnost učit se a rozvíjet se. Prostřednictvím hraček se totiž děti často dozvídají, jak věci kolem nich fungují i jak komunikovat s ostatními. Kvalitní hračky nabízejí nejen zábavu, ale rovněž rozšiřují poznávací schopnosti, rozvíjejí dětskou psychiku i sociální vztahy. Je to často právě pomocí hraček, kdy se děti seznamují s tím, co to znamená něčeho si vážit, mít něco či někoho rád, rozdělit se o něco nebo naopak o něco přijít.

Klučicí svět autíček, vláčků, zbraní i nářadí

Jestliže většina malých holčiček nedokáže odolat panenkám, pro malé kluky představují stejné lákadlo zejména nejrůznější autíčka. Současná nabídka aut a autíček různých druhů a velikostí je často stejně bohatá jako modely automobilů v reálném životě. Zajímavé hračky pro kluky ale nemusí nutně představovat jen autíčka a s nimi související vybavení v podobě autodráh, servisů, myček či parkovišť. V nabídce je i velké množství dalších dopravních prostředků, nejen z dopravy silniční, ale také železniční, vodní či letecké. Vše je navíc tak detailně provedené, že jde často o zcela věrné kopie jejich reálných předloh. K dalším oblíbeným hračkám pro kluky patří i nejrůznější stavebnice, zbraně či nářadí na opravu všeho možného.

Holčičí svět panenek a parády

Jak jsme již uvedli výše, holčičky si nejraději hrají s nejrůznějšími panenkami různých stylů i velikostí, ke kterým často vyžadují veškeré možné vybavení v podobě nejen oblečků, ale i celých domů. V souvislosti s panenkami, zejména těmi v podobně miminek, jsou další žádanou hračkou také rozmanité kočárky. Vzhledem k tomu, že v každé malé slečně se skrývá malá parádnice, ideální hračky pro holky představují i nejrůznější šperky v podobě korunek, náhrdelníků či náramků. V neposlední řadě si malé holčičky rády hrají na maminku a k tomu vyžadují například nejrůznější hračky, které jsou napodobeninami vybavení kuchyně.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář