Domů » Víte, proč byste měli vždy kupovat originální tonery?

Víte, proč byste měli vždy kupovat originální tonery?

od Lukáš Pecina
tiskárna

Zatímco ještě před několika lety jsme se s laserovými tiskárnami mohli setkat převážně pouze ve větších firmách, dnes je má mnoho lidí i doma. Důvodem je většinou to, že oproti inkoustovým tiskárnám mají řadu výhod. Největší předností je kvalitnější a rychlejší tisk, mnoho majitelů laserových tiskáren ale stejně tak oceňuje i to, že u nich v případě delší doby nepoužívání nedochází k problémům s následným tiskem vlivem zaschnutého inkoustu.

Cena by neměla být jediným kritériem

Všech těchto výhod laserových tiskáren si ale můžete užívat pouze za předpokladu, že se nesnažíte příliš šetřit na jejich tonerech. Někteří lidé totiž ve snaze ušetřit své finanční prostředky kupují levné neoriginální tonery od neověřených dodavatelů a v důsledku toho pak tiskárna nemusí tisknout tak, jak má. Pokud se těmto komplikacím chcete vyhnout, vyberte tonery do tiskáren vždy originální, u kterých si budete jisti jejich stoprocentní kompatibilitou s vaší tiskárnou. Výhodou těchto ověřených tonerů je rovněž kvalitní náplň, tedy speciální sypký prášek, který obsahují a který má na výslednou kvalitu tisku také svůj vliv.

Bezproblémový a kvalitní tisk i delší životnost

Nový toner před jeho vložením do tiskárny vždy pečlivě zkontrolujte, pozornost věnujte zejména tomu, zda není nikterak poškozen či znečištěn. Pozor si dejte také na to, že kvalitní originální tonery, například pokud se rozhodnete koupit toner Canon, jsou vždy opatřeny ochrannou folií, kterou je nutné před instalací toneru odstranit. Originální tonery vám kromě bezchybného tisku zaručí i to, že se z nich budete moci těšit delší dobu, neboť testy potvrdily jejich delší životnost v porovnání s tonery alternativními. Neoriginální tonery totiž často obsahují menší množství pigmentů i dalších látek, které mají na výsledném tisku velký podíl.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář