Domů » Jeďte na dovolenou v novém autě. Na „operák“ ho pořídíte rychleji a levněji.

Jeďte na dovolenou v novém autě. Na „operák“ ho pořídíte rychleji a levněji.

od Lukáš Pecina
operativní leasing

Vydat se na letní dovolenou ve zbrusu novém, ještě voňavém autě, je snem každého motoristy. Ne každý však má k dispozici stovky tisíc korun k nákupu nového vozu. Stále více řidičů se tak uchyluje k operativnímu leasingu. Jeho prostřednictvím je cesta k novému vozu snazší i levnější. A je ideální volbou i pro ty, kdo uvažují o druhém vozidle pro rodinu či pro svoji firmu.

Půjčit si auto, nestarat se o údržbu a jednou za dva roky jej vyměnit za nové. Tento model láká stále více uživatelů, což dokládají data České leasingové a finanční asociace, podle nichž zájem o pronájem automobilů pro fyzické osoby roste meziročně o více než 30 procent. A není divu, „operák“ je skutečně nejrychlejší cesta k novému vozu. Zákazník – ať už se jedná o soukromou osobu, podnikatele či firmu – si totiž pořizuje službu, díky níž dostane nový vůz ke každodennímu užívání. To má svoje nesporné výhody. Nájemce auta se nemusí o nic starat, jen jezdí a platí měsíční fixní splátku, která je po celou dobu neměnná. A je navíc často výrazně nižší než měsíční splátka u stejného modelu vozu pořízeného na klasický leasing.

JEZDIT, NE VLASTNIT

„Trend je skutečně ten, že operativní leasing se stává v dnešních podmínkách výhodnější než tradiční leasing. A to zejména z toho důvodu, že zákazník nemusí platit žádnou akontaci, a např. každé 2 – 3 roky má možnost mít nový vůz. Delší dobu si všímáme toho, že nemalá část zákazníků nemá touhu vozidlo přímo vlastnit, ale stačí jim ho jen používat,“ říká Michal Burkoň z firmy BARTH Operák, která patří k největším poskytovatelům operativního leasingu v Česku.

Situace se tak v tomto segmentu začíná podobat stavu, jaký je na trhu s bydlením. I v tomto případě jsou si zájemci o bydlení vědomi, že v případě pronájmu si často mohou dovolit lepší či větší byt v lukrativnější lokalitě, než jaký by si mohli koupit. A stejně tak prostřednictvím „operáku“ může mít zákazník k běžnému užívání vůz vyšší třídy, i když nemá na svém účtu statisíce korun na nákup vlastního automobilu.

PODLE ZNAČKY, TYPU, PŘEVODOVKY I PALIVA

Malé vozy, vozy střední třídy, manažerské vozy, off-roady, sportovní i luxusní vozy, užitkové vozy i dodávky. Škála vozidel od značek jako Volkswagen, Škoda, Audi, SEAT, KIA, anebo Peugeot, které společnost BARTH Operák nabízí prostřednictvím operativního leasingu, je skutečně široká. A vyberou si z ní firmy, soukromé osoby i podnikatelé. Volit však lze i podle převodovky či typu paliva a samozřejmě také ceny. V nabídce společnosti BARTH Operák aktuálně najdete například Volkswagen Passat Variant R-line s dieselovým motorem a s automatickou převodovkou od 5997 Kč (bez DPH) či KIA Rio 2017 v benzínu a s manuálem od 3799 Kč (bez DPH).

Smlouva na operativní leasing se uzavírá na relativně krátkou dobu 9-36 měsíců a na předem daný počet kilometrů (zpravidla se sjednává roční, anebo celkový nájezd). Nájemce jen jezdí a odpadá mu starost s financováním, pojištěním, servisem či prodejem ojetého vozu. Pro podnikatele navíc platí, že měsíční splátka je u operativního leasingu daňově uznatelným nákladem.

„Operativní leasing bude nadále na vzestupu. Ani zdaleka všichni lidé nemají touhu vlastnit motorové vozidlo, ale zároveň potřebují být mobilní. Právě operativní leasing je služba, která vychází vstříc těmto zákazníkům,“ dodává Michal Burkoň.

Další informace najdete na webu www.barth-operak.cz, a to včetně odpovědí na časté otázky, které zákazníci v souvislosti s operativním leasingem kladou.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář