Domů » Dřevo a hliník jsou ideální kombinace pro vaše okna!

Dřevo a hliník jsou ideální kombinace pro vaše okna!

od Lukáš Pecina
dřevohliníková okna

Tápete v široké nabídce oken, v jejich provedení a materiálech? Máme pro vás tip, a tím jsou dřevohliníková okna. Díky této speciální kombinaci dvou oblíbených materiálů získáte pro sebe a svůj dům mnoho výhod. Hliník dodá vašemu domu zvenku punc originality a nadčasového designu a oproti tomu dřevo použité v interiérech navodí příjemnou domácí atmosféru. Vzhledem k tomu, že okna nejsou celohliníková, nezatíží také do takové míry vaši peněženku.

Říká se, že okna a dveře jsou vizitkou majitele domu, a proto by jejich výběr neměl být ponechán náhodě. V případě, že se ještě stále rozhodujete jaký materiál využít, dovolte nám doporučit stále oblíbenější dřevohliníková okna, jež v sobě skýtají jen ty nejlepší vlastnosti
z obou materiálů. Výhodou hliníku je jeho vysoká odolnost, díky které vám okna vydrží téměř neomezeně. Dřevo použité v interiéru má také velmi dlouhou životnost. Tyto okna také nevyžadují téměř žádnou péči, vyhnete se tak do budoucna dalším nákladům na jejich údržbu.

Svým designem se hliníková okna hodí hlavně do moderních staveb, kde působí luxusně
a dají se dobře přizpůsobit stavbě. Vnitřku pak dřevo dodává útulnost a přírodní vzhled. Barva hliníkové i dřevěné části okna je volitelná. Hliník se dá také skvěle použít i v podmínkách, kde je použití například celodřevěných oken nevhodné. Třeba na místech s permanentní vlhkostí, nebo tam, kde jsou vystavena působení agresivních látek. Další nespornou výhodou těchto materiálů je jejich velká pevnost, která umožňuje vytvořit opravdu pevnou konstrukci. Dřevohliníková okna se tak hodí i jako velkoformátová, kde se při jejich výrobě používá vlepované sklo. V dnešní době je také velmi důležité jak okna izolují teplo. Současné technologie dovolují vyrábět okna s maximálním tepelně izolačním efektem. Kromě tepla by okna měla izolovat i zvuk, vlastnosti těchto oken uvítáte i v rušném prostředí jelikož jejich zvukový útlum je až 45 dB.

„Výběr oken je velmi důležitou součástí plánovacího procesu budoucí stavby. Při tomto rozhodování je podstatné zohlednit celkový design domu, zhodnotit co vlastně od oken očekáváte, jaké by měly mít vlastnosti a také jaký je váš rozpočet. Obecně si myslím, že dřevohliníková okna jsou naprosto ideální kombinací pro každého, kdo chce kvalitní okna
s moderním designem, které přitom nezruinují jeho rozpočet,“ radí Slavomír Váňa, ředitel společnosti Domestik, která se mimo jiné specializuje i na výrobu a montáž oken. Navštívit můžete také originální showroom, v sídle společnosti Domestik, kde se můžete podívat na všechny dostupné typy oken, a to v reálný instalacích. Vyškolený personál vám také poskytne spoustu užitečných rad a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt. Více informací naleznete na www.domestik.cz.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář