Domů » Po cestě do Tater nevynechte oblast Liptova

Po cestě do Tater nevynechte oblast Liptova

od Lukáš Pecina
Liptov

Chystáte se do Tater? Pak byste neměli vynechat oblast okolo Liptovského Mikuláše a na pár dní se zastavit i zde. Liptov je oblíbenou lokalitou pro milovníky přírody i rodiny s dětmi a je to skvělá zastávka, které určitě nebudete litovat. Zarezervujte si apartmány Liptov a užijte si několik nocí v této krásné oblasti Slovenska.

Liptovský Mikuláš leží v severní části středního Slovenska a je na dosah majestátním Tatrám. Samotné město oplývá historií a mnoha historickými budovami, které rozhodně stojí za vidění. Pokud vám počasí nebude přát na výlet do přírody, můžete navštívit některá z místních muzeí.

Ráj pro milovníky vody

Pro děti zde najdete vyžití na několik dní. Jen co by kamenem dohodil se nachází oblíbený Aquapark Tatralandia, který je největším areálem vodní zábavy a otevřeno má po celý rok. Pro rodiče nebo starší děti zase může být skvělý také aquapark v nedaleké obci Bešeňová. Letní koupání v přírodě pak zvládnete také ve vodní nádrži Liptovská Mara. Navíc nemusíte své aktivity omezit jen na koupání – zkusit se dá i jachting, surfování, šlapadla, plavba vyhlídkovou lodí a mnoho dalšího. V létě se tedy zabavíte skutečně na celý den.

Příroda, kterou si zamilujete

Okolí Liptovského Mikuláše jsou samé hory. Hotel Liptov tak nabídne překrásné výhledy do okolní přírody a obdivovat můžete také horské hřebeny a vrcholy. Byla by proto škoda nevyrazit aspoň na chvíli do hor. Ideální je vyrazit ze střediska Jasná v Demanovské dolině. Nachází se asi 3 kilometry od Liptovského Mikuláše. Odtud se pak můžete vydat na túry dle vašich schopností a časových možností. Nedaleko se nachází unikátní jeskyně, které by neměly uniknout vaší pozornosti. Na prahu Národního parku Nízké Tatry na úpatí severního svahu Chopoku se nachází zábavní areál se spoustou zajímavých atrakcí pro malé i velké.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář