Domů » Nízké Tatry – skvělé místo pro nezapomenutelnou dovolenou

Nízké Tatry – skvělé místo pro nezapomenutelnou dovolenou

od Lukáš Pecina
Tatry

Ďumbier, Štiavnica, Chopok, Demänovská ledová jeskyně či Ostredok, to jsou jen některá zajímavá místa, kterými své návštěvníky lákají Nízké Tatry. Přes osmdesát kilometrů dlouhé pohoří se táhne mezi kouzelnými údolími řek Váh a Hron. I když Nízké Tatry svou oblibou nemohou soutěžit s Vysokými Tatrami, každoročně do nich míří tisíce slovenských i českých návštěvníků. Jedním z důvodů je krásná panenská příroda s hlubokými lesy, křišťálově čistými potůčky a krásně kvetoucími horskými loukami. Zároveň zde můžete potkat i vzácné druhy živočichů, jako je například rys, vlk, kamzík či medvěd hnědý, který je zároveň symbolem Nízkých Tater.

Aktivity pro každého

Pohoří nabízí turistům mnoho rozmanitých forem ubytování, které jim společně s okolní přírodou umožní zapomenout na starosti běžných dní. Jednou z vyhledávaných možností ubytování je eko hotel Nízké Tatry, který se nachází uprostřed lyžařského střediska Jasná. V zimě zde můžete využívat velkého množství sjezdovek, v létě desítky kilometrů zdejších cyklostezek a turistických tras. Nedaleko se také nachází známé aquaparky Tatralandia a Bešanová s množstvím vodních atrakcí či park Minislovensko, ve kterém můžete obdivovat miniatury slovenských hradů, zámků a dalších kulturních památek.

Z hotelu na lyžích všude, kam chcete

Hotel je součástí unikátního horského areálu, ve kterém se originální způsobem spojuje horská tradice s moderností, komfortem a kvalitními službami. Vzhledem ke své jedinečné pozici je hotel znám také jako hotel pod lanovkou na Chopok, v zimě se z něj na lyžích dostanete pohodlně do celého lyžařského střediska Jasná. Hotel prošel v nedávné době rozsáhlou rekonstrukcí, jejímž výsledkem je, že zvenku stavba připomíná typické horské roubenky, ale interiéry nabízejí velmi pohodlné, moderní a útulné ubytování. Součástí hotelu je také restaurace, wellness s finskou saunou a kongresový sál.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář