Domů » Porucha erekce a jak se s ní vypořádat

Porucha erekce a jak se s ní vypořádat

od Lukáš Pecina
zdraví

Občasný problém s erekcí potká za život asi každého muže. Na vině může být stres, únava z práce nebo třeba i větší množství alkoholu. V takových případech není třeba se nijak znepokojovat. O tzv. erektilní dysfunkci mluvíme až tehdy, trvají-li potíže díle než 6 měsíců. Poté je třeba se začít tímto problémem vážně zabývat, jelikož většinou vzniká pouze jako důsledek jiných zdravotních problémů.

Důvody mohou být psychického rázu

Jak už jsme zmínili, mezi hlavní příčiny občasné poruchy erekce patří stres, nedostatek spánku a celkové vyčerpání. Řešení je v takém případě zcela jasné, stačí změnit životosprávu. Velmi častým jevem jsou také poruchy erekce u mladých mužů během prvních sexuálních zkušeností. Ty jsou většinou způsobeny studem nebo i strachem.

U psychických příčin poruchy erekce ještě chvíli zůstaneme. Většinou jsou způsobeny nějakým konkrétním psychickým blokem nebo třeba nedostatečným sebevědomím. Tento druh je vždycky nutné řešit s psychologem, případně ve spolupráci se sexuálním poradcem.

Porucha topořivých těles nebo nervové soustavy

Dalším zdrojem problémů s erekcí může být i porucha topořivých těles, nervové soustavy nebo hormonální změny. I když léčba samozřejmě existuje, nejlepší je samozřejmě včasná prevence. Tím se rozumí vyvarovat se kouření, nadměrnému pití alkoholu a nezdravému stravování.

Erektilní dysfunkce však může být způsobena i mnohem vážnějšími zdravotními problémy. Mezi takové patří například vysoký krevní tlak, cukrovka a nemoci srdce a cév. Tyto potíže se většinou dostavují s přibývajícím věkem a je nutné je řešit erektilní dysfunkci za pomocí léků.

Jak probíhá léčba?

Na řešení problému se využívá cela řada různých postupů. Obvykle probíhá léčba formou podávání léků, jako je například lék Cialis. Mezi další způsoby léčby řadíme:

  • Chirurgické řešení – v podobě trvalé implantace tzv. penilních protéz, které jsou částečně ohebné nebo dokonce nafukovací
  • Léčba rázovou vlnou – bezbolestnou metodou rázové vlny se radikálně zlepšuje krevní oběh a podporuje funkce erektilních tělísek

Upozornění: Redakce neodpovídá za pravdivost tvrzení v tomto článku. Článek nevyjadřuje názor redakce, ani nepotvrzuje léčební účinky výše uvedeného. 

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář