Domů » Na co si dát pozor u online seznamek?

Na co si dát pozor u online seznamek?

od Lukáš Pecina
online seznamka

Žijeme ve světe moderních technologií a není žádný důvod, abychom nevyužívali výhod, které nám poskytují. Mezi takové patří i online seznamování. Přesto je nutné dodržovat určité zásady a pravidla, jelikož i online seznamování má své problémy. Pokud ale budete na takové krizové situace připraveni, není nutné se online seznámení vyhýbat.

Pozor na falešné účty

Falešné účty většinou nejsou problém u seriózních placených seznamek. Zde se riziko minimalizuje, jelikož takové seznamky většinou ověřují pravost uživatelských účtů. Na jiných seznamkách však není žádný problém založit si klidně několik účtů a vydávat se za někoho jiného. Nikdy tak nemáte jistotu toho, že si píšete opravdu s člověkem, který je na poslané fotografii a při osobní schůzce můžete být velmi nepříjemně překvapeni.

Nehledě na to, že podvodníci se mohou pokusit z nic netušících uživatelů seznamky vytáhnout různé lechtivé fotky a nezřídka i peníze. Novodobé seznámení pomocí internetu je sice skvělá věc, ale rozhodně se kvůli němu nevyplatí přijít k úhoně.

Dbejte na bezpečnost

Ani u online seznamování nezapomínejte na základní pravidla bezpečnosti. I přes všechny možné druhy kontrol a ověřování ze strany seznamky, nikdy nemáte jistotu, co je člověk, se kterým si píšete vlastně zač. I přes to, že si skvěle rozumíte a píšete už řadu týdnů, není žádný důvod polevit v obezřetnosti.

První schůzku si proto vždy domluvte na nějakém veřejném místě, nejlépe v kavárně, restauraci nebo oblíbeném baru. Jako další pojistku nezapomeňte někomu blízkému sdělit kam a s kým vlastně jděte. Rozhodně není vhodné chodit na první schůzku k někomu domů.

Pozor na vztahy na dálku

Internetové seznamky nabízejí i možnost seznámit se s někým, kdo je od vás stovky, nebo i tisíce kilometrů vzdálený. Přesto, že za určitých podmínek se vztahy na dálku zvládat dají, internet snadno svádí k nahrazování opravdových vztahů těmi virtuálními.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář