Přečalounění nábytku může být jedním ze způsobů, jak můžete poměrně snadným a finančně nenáročným způsobem váš domov osvěžit a dodat mu jiný styl a atmosféru. Jednoduchým způsobem tak můžete proměnit například vaši jídelnu, obývací pokoj i ložnici. Nezapomeňte na to, že při čalounění není důležitá jen barva a potisk látky, kterou k přečalounění zvolíme, ale také materiál, kterým ji následně vyplníme.
Důležité je i to, co není na první pohled vidět
Pokud se rozhodnete pro přečalounění například historického nábytku, který jste zdědili po babičce, samozřejmostí by měla být i výměna výplně pod látkou. U historických kousků nábytku je dnes v oblibě použití tradičních přírodních materiálů, například výplně z trávy, koňských žíní, vlny či kokosových vláken. Pro moderní nábytek je samozřejmě nejčastěji využívaným materiálem molitan na míru, který si můžete zvolit v různé tloušťce i tvrdosti. Výsledkem pak bude pohodlné sezení přesně podle vašich představ.
Originálnost i nenáročnost
Nejvíce přečalounění využijete pravděpodobně v obývacím pokoji, kromě křesel a sedací soupravy lze takto proměnit také nejrůznější podnožky, taburety či polštáře, které vašim pohovkám dodávají pohodlí. Kromě židlí dále čalounění můžete dále použít rovněž na čelech postelí či opěradlech sedacích lavic v jídelně. Látky na čalounění jsou v dnešní době k sehnání v nejrůznějších barvách, vzorek a designech. Pokud se nebojíte experimentu, můžete při přečalounění použít kombinaci několika různých látek a výsledkem pak bude zcela originální nábytek, který nikde nekoupíte. Čalouněný nábytek není na údržbu zdaleka tak náročný, jak se někteří lidé domnívají. V současné době jsou oblíbenou alternativou potahů látky se speciální teflonovou úpravou, které jsou velmi odolné proti ušpinění a případnému nasáknutí tekutin. Obecně je vhodné čalounění pravidelně vysávat a čistit ho nejlépe hadříkem navlhčeným v mýdlovém roztoku.