Domů » Příjemné prostředí v autě a čistý vůz po celý rok. Jak na to?

Příjemné prostředí v autě a čistý vůz po celý rok. Jak na to?

od Lukáš Pecina
auto

Mnoho z nás tráví v autě spoustu hodin denně. V řadě případů to vyžaduje naše zaměstnání. Ať už řídíte rádi nebo ne, čas strávený v autě si rozhodně stojí za to zpříjemnit. V dnešní době nám k tomu pomáhá celá řada elektronických systémů. V prvé řadě je to třeba taková klimatizace nebo topení. Jedno použijeme v létě, druhé naopak v mrazivých dnech.

Topí vaše auto málo?

Právě v zimních měsících je velmi žádoucí, aby topení bylo v autě opravdu účinné. Zde by měli zbystřit hlavně majitelé vozů s dieselovým motorem. Ti se totiž mohou běžně potýkat s tím, že jejich vůz začíná topit za poměrně dlouhou dobu. Je to způsobeno skutečností, že dieselový motor se déle dostává na provozní teplotu. Zlepšit tuto situaci vám může pomoci zimní clona do masky. Ta zabrání velkému průtoku vzduchu chladičem, což je žádoucí v létě, aby se motor ochlazoval, ale v zimě je to naopak na škodu. Díky cloně se motor dříve v zimě zahřeje a začne vám také dříve topit a vytvářet příjemné klima ve voze. Kromě toho ulevíte také motoru, protože se rychleji dostane na svou provozní teplotu.

Udržujte si pořádek v kufru

Se zimní mi měsíci se bohužel zejména ve městech pojí také spousta prosolené břečky. Ta nám dává opravdu zabrat a s různým nákladem si ji můžeme nanosit třeba také do kufru. Zde se potom roztopí a špinavá slaná voda namáčí čalounění. Proto existují tvarované vany do kufru, které dokáží znečištění a poškození čalounění zabránit. Jejich výhodou je skutečnost, že existují:

  • Pro konkrétní modely vozů
  • V několika barvách

Nemusíte se tak obávat toho, že by vám v nákladovém prostoru různě trčely a přečnívaly, případně neladily s barvou čalounění. Díky maximálnímu přizpůsobení pro konkrétní modely vozů, se stanou prakticky neviditelnou ochranou, která udrží ve vašem kufru čistotu a jako bonus zabrání poškození třeba od ostrých předmětů.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář