Domů » Realizace zahradního septiku nemusí být noční můra

Realizace zahradního septiku nemusí být noční můra

od Lukáš Pecina
septik

Ani v dnešní době bohužel není všude dostupná městská nebo obecní kanalizace. Také v těchto místech je však potřeba odpadní vody někam odvádět. Většinou se to týká menších vesnic či odlehlejších oblastí, ale nebývá to nutně pravidlem. V mnoha případech nenajdete kanalizaci už kousek za městem. Zatímco dříve postačila k řešení této situace žumpa, tak v současné době už je vyžadována čistička odpadních vod, případně septik.

Septik a jeho výhody

Udržovat je potřeba obě zařízení, varianta septiku je však rozhodně levnější. Jeho jedinou údržbou je prakticky nutnost jej čas od času vyvézt fekálním vozem. Septiky na odpadní vody mohou být plastové nebo betonové. Betonový septik je rozhodně bytelnější a sám o sobě je dostatečně odolný třeba proti sesuvu zeminy. Proto není nutné jej v tomto směru žádným způsobem dodatečně zajišťovat. Septik je moderní variantou žumpy, kdy zajišťuje, že odpadní vody neunikají do okolí. Nemohou tak znečistit studny či zdroje pitné vody. Součástmi betonového septiku jsou:

  • Samotná betonová jímka
  • Betonový komín
  • Litinový poklop

Pokud nebudete chtít Septik zakopat hluboko pod zem s využitím litinového poklopu a betonového komínu, který zajistí spojení septiku s povrchem, můžete zvolit také průjezdovou desku. Tato deska naopak zase umožní mít septik na povrchu a zajistit jeho maximální bezpečnost.

Realizace kdekoliv v republice

Specializované firmy v současnosti umožňují dodávku betonových septiků kdekoliv po České republice. Cena za dopravu se odvíjí od dojezdové vzdálenosti. Zajímavá je třeba nabídka betonové jímky Praha, kde lze využít také momentální akce. Ta vám umožní získat slevu na realizaci, pokud přesvědčíte ke zbudování septiku třeba někoho ze známých, například souseda. Realizační firma vám kromě dodávky vlastní betonové jímky samozřejmě zajistí také bezpečné usazení a nutné úpravy terénu. Pro vás se tak bude jednat o zakázku bez starostí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář