Domů » Pro firmy, které chtějí expandovat do zahraničí, je nutné mít kvalitního dopravce zboží

Pro firmy, které chtějí expandovat do zahraničí, je nutné mít kvalitního dopravce zboží

od Lukáš Pecina
silnice

Český trh je poměrně malý. Není se tedy čemu divit, že většina výrobců nejrůznějšího zboží i materiálu touží po tom najít zákazníky také v zahraničí, vzhledem k jednotným pravidlům Evropské unie především právě na evropském kontinentu. V dnešní době je prosazení se za hranicemi díky internetu o něco snazší, než tomu bývalo v minulosti. Prostřednictvím e-shopu si české zboží lze snadno objednat z celého světa. Problém ale někdy nastává v souvislosti s jeho přepravou či dopravou.

Nadvláda kamionové dopravy

Především malé firmy nemají samozřejmě finance ani prostředky, kterými by mohly zajišťovat vlastní přepravu svého zboží do zahraničí. Musejí se tak s žádostí o pomoc obracet na nejrůznější dopravce, které za ně zboží přepraví a doručí na požadované místo. Mezinárodní přeprava zboží se musí řídit určitými pravidly, a proto se vyplatí najímat si pouze předem prověřené přepravce, u kterých se firma nemusí obávat problémů s dodáním či placením. Naprostá většina přepravy nejrůznějšího materiálů a zboží na území Evropy dnes probíhá prostřednictvím kamionové dopravy, přičemž firmy si mohou na základě svých potřeb vybírat z různých možností, zda si například pronajmou celý kamion, či v případě menšího množství zboží využít sdílené přepravy společně s dalšími výrobci.

Když kamiony nestačí

Silniční doprava prostřednictvím kamionů ale není jedinou možností, některé společnosti nabízejí svým zákazníkům, také možnost využít dopravu leteckou, jejíž předností je zejména rychlost, zejména pokud se jedná o dopravu na velké vzdálenosti. Speciální možností je také využití dopravy vodní, tedy po řekách či případně po mořích. Nejstarší námořní přeprava umožňovala dopravu zboží, materiálu i osob již ve starověku. Dnes se využívá zejména pro přepravu velkého, těžkého a objemného zboží, pro které by přeprava po silnici či vzduchem byla příliš náročná či nemožná.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář