Domů » Zakládáte firmu? Tyto 3 kroky nepodceňujte

Zakládáte firmu? Tyto 3 kroky nepodceňujte

od Lukáš Pecina
založení firmy

Podnikání je cestou, jak se postavit na vlastní nohy, jak zrealizovat zajímavý nápad, stejně jako se jedná o cestu, jak získat finanční nezávislost. Podnikatelských forem může být řada. A my doporučujeme jednu – společnost s ručením omezením. Co při jejím založení nepodceňovat?

Obraťte se na odborníka

Je pravdou, že firmu můžete založit sami, svépomocí. Má to však několik velkých rizik. Ty potvrzuje každý, kdo to zkoušel. Je třeba mít dostatek času, je třeba absolvovat různá úřednická kolečka, stejně jako je třeba mít vše formálně správně. I proto je lepší volbou proces založení firmy svěřit odborníkům. Ti se postarají o to, aby vše proběhlo tak, jak proběhnout má. Dokážou firmu založit takzvaně na klíč. Stačí dodat několik hlavních informací, jako:

  • Informace o osobách jednatelů a společníků
  • Hodnota základního kapitálu
  • Název a sídlo firmy

Nepodceňujte ochranu

Hlavně ve chvíli, kdy máte unikátní nápad, není radno podceňovat jeho ochranu. V první řadě myslete na samotný název. Pokud nechcete riskovat různá parazitování na značce, udělejte jednu důležitou věc. Musíte zaregistrovat ochrannou známku. Nejde však o jediný postup související s určitou ochranou. Dále doporučujeme hledět také na možnost registrace patentu nebo užitného vzoru. To se týká hlavně chvíle, kdy plánujete na trh uvádět určité nové produkty, u kterých chcete zamezit kopírování.

Zvolte správné obory živnosti

Stejně jako fyzická osoba, tak i právnická osoba musí pochopitelně vlastnit živnostenské oprávnění a musí zcela pochopitelně mít vybrané obory, které s jejím byznysem souvisejí. My doporučíme vybrat nejenom ty hlavní, ale i ty vedlejší. Takové, které můžete v budoucnu okrajově využít. Díky tomu je nemusíte za pár měsíců nebo let přidávat, stejně jako zajistíte, že váš byznys bude realizován výhradně jenom v souladu se zákonem.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář