Domů » Získejte dotaci EU na veletrh v zahraničí

Získejte dotaci EU na veletrh v zahraničí

od Lukáš Pecina
eu vlajka

V prosinci letošního roku se očekává vypsání další výzvy v oblasti dotací na mezinárodní veletrhy. Malé a střední podniky mohou využít příležitosti a získat atraktivní podporu na svoji propagaci. Dotaci může získat téměř každý.

Zahraniční trhy jsou pro malé a střední podniky vítanou možností pro rozšíření aktivit. Český trh je v některých oblastech již značně přesycený a expanze na východ či západ dokáže přinést očekávané výsledky s atraktivními náklady.

Dotace EU pro prezentaci v zahraničí

Malé a střední podniky mohou získat dotace EU pro účast na zahraniční výstavě či veletrhu, stejně tak jako na činnosti usnadňující vstup na takový trh, například dopravu exponátů či vytvoření propagačních materiálů.

Konkrétně jsou podporovány pronájem, zřízení a provoz stánku na veletrhu včetně souvisejících služeb, doprava exponátů do zahraničí a zpět od externího dodavatele, tvorba propagačních materiálů v cizích jazycích pro účely účasti na konkrétním veletrhu či výstavě. Nejsou však podporovány technické popisy, ceníky, vizitky, ale ani osobní výdaje, ubytování či stravné.

Výše dotace se předpokládá v rozmezí 200 tisíc až 5 milionů Kč, maximálně však 50 % ze způsobilých výdajů. Účastnit se mohou malé a střední podniky v rámci ČR registrované na finančním úřadu bez neuhrazených finančních závazků.

Vyhlášení výzvy se očekává v prosinci 2017 s předpokládaným příjmem žádosti od ledna do dubna 2018. Každý žadatel může podat pouze jeden projekt obsahující až 15 účastí.

Získejte přehled o dotacích EU

Pokud vás tato možnost získání finančních prostředku z Evropské unie zaujala, kontaktujte společnost MIDA Consulting. Její specialisté vám pomohou sestavit úspěšnou žádost a získat prostředky pro vaše podnikání. Ohlídají veškeré potřebné termíny a dají vám vědět v případě vypsání dalšího atraktivního dotačního programu, který by vaší společnosti mohl přinést podporu.

 

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář