Domů » Venkovní žaluzie a rolety naleznou uplatnění všude

Venkovní žaluzie a rolety naleznou uplatnění všude

od Lukáš Pecina
venkovní žaluzie

Domov, ve kterém vládne slunce a je perfektně prosvětlený, je představou ideálního bydlení. Mnohdy je slunce až příliš a je třeba začít se poohlížet po příjemném zastínění vašich místností. Tehdy přijdou na řadu otázky typu, zda jsou vhodnější venkovní žaluzie anebo spíše venkovní rolety? Odpověď na tyto otázky se pokusíme rozplést na následujících řádcích.

Venkovní žaluzie a rolety jsou TOP, závěsům již dávno odzvonilo

Klasickým závěsům, na které si potrpěla spíše generace našich babiček, již dávno odzvonilo. Jejich nevýhodou je, že je potřeba je často prát, udržuje se na nich špína, a přestože jsou roztažené, do bytu proudí mnohem méně světla. Před výběrem toho správného stínění – nejčastěji se jedná o venkovní žaluzie a rolety – je potřeba zvážit pro a proti. Mnoho lidí se také mylně domnívá, že jde o totéž, ovšem opak je pravdou.

Venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie jsou vyráběny z hliníkových lamel, lamely se dají pohodlně natáčet a vy tak můžete regulovat pronikání venkovního světla do domu. Jsou tak vhodné především tam, kde si obyvatelé bytu chtějí sami určovat, kdy chtějí v domě světlo a kdy naopak naprostý stín. Regulovatelnost je navíc různorodá, takže můžete světlo regulovat podle aktuálních potřeb. Mívají často takzvané „větrné čidlo“, které je automaticky zatáhne a vítr je tak nezničí. Tento spínač se doslova postará o to, aby se žaluziím nic nestalo. Problémem tak není ani napadaná vrstva sněhu na lamelách.

Venkovní rolety

V tomto případě nemůžete manuálně otáčet lamelami ani regulovat možnost stínění. Rolety lze pouze roztáhnout, zatáhnout či je nechat v polovině. Velkou výhodou oproti žaluziím je ovšem větší tepelná izolace, která vám bude šetřit peníze za energie a rovněž i ochranná funkce nejen před živelnými rozmary, ale i před nájezdy různých zlodějů, které se přes tyto venkovní rolety nemají šanci dostat do domu. Rolety lze navíc ještě opatřit zámkem.

Investovat do žaluzií či rolet se vyplatí

Ať již si vyberete jakoukoliv variantu, je nadmíru jisté, že investice do těchto pomocníků se rozhodně vyplatí. Díky tomu, že jsou jak žaluzie i rolety takřka bezúdržbové, můžete si být jisti, že jejich životnost bude více než přijatelná. Navíc oba typy stínění můžete ovládat na dálku, tudíž se nemusíte obávat žádných manuálních zásahů či toho, že jejich ovládání nezvládnete.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář