Domů » Jak si sjednat cestovní pojištění pohodlně za pár minut?

Jak si sjednat cestovní pojištění pohodlně za pár minut?

od Lukáš Pecina
ergo pojistovna

Při každé cestě do zahraničí musíte věnovat pozornost důkladné přípravě. Nezáleží přitom, zda cestujete za prací, poznáním či studiem. Vždy, když vyjíždíte za hranice, potřebujete řádně sjednané cestovní pojištění, které vám v případě vzniku pojistné události ušetří až miliony korun. Pro skutečně výhodné pojištění však potřebujete znát základní pravidla, která jsou většinou opomíjena a přitom jsou tak důležitá. Dokonce díky nim můžete ušetřit i na samotném pojištění.

Nespoléhejte na zdravotní kartičku pojištěnce

Nejčastější chybou většiny lidí je domněnka, že v rámci EU stačí na cestování jen klasická kartička zdravotní pojišťovny (podrobně se tématu věnuje článek zde). Ta vám pomůže jen pro samotné ošetření v akutním případě. Rozhodně vás nezbaví zodpovědnosti za platbu lékařské péče a zdravotnických úkonů. Výhodné cestovní pojištění vás ochrání před finančními výlohami za zdravotní péči mnohem lépe. Přitom stačí zaplatit několik stovek korun na jednu cestu do zahraničí, abyste ušetřili v případě vzniku pojistné události až miliony korun.

Pozor na cenu a pravidla

Pokud jste se rozhodli sjednat si cestovní pojištění v základu, dobře si prostudujte, pro jaké situace jste vlastně pojištěni a nezanedbejte ani limity, podle kterých se bude odvíjet případné proplacení škodné události. Základní kalkulace pojištění do zahraničí vám může usnadnit rozhodování, protože v ní jsou obsaženy nejčastější škodné události a výše jejich nákladů. Cokoliv, co bude přesahovat zvolený limit, už musíte platit z vlastní kapsy. Dobře si také přečtěte smlouvu před jejím podepsáním, protože po uzavření už bude na jakékoliv úpravy pozdě. Zvláště když ke škodné události již dojde.

Sjednání přes internet šetří peníze

V dnešní době je již téměř cokoliv možné sjednat přes internet a uzavření pojistné smlouvy o cestovním pojištění nezůstává pozadu. Navíc získáte dokonalý přehled o výši svých limitů i možnostech připojištění, kde se vyplatí uvažovat přinejmenším o úrazovém připojištění nebo pojištění odpovědnosti. U klientů boduje ERGO pojišťovna, která navíc nabízí zajímavé slevy a bonusy.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář