Domů » Znáte rozdíl mezi originální a alternativní náplní do tiskárny?

Znáte rozdíl mezi originální a alternativní náplní do tiskárny?

od Lukáš Pecina
tiskárna

Že máme doma tiskárnu, to není nic neobvyklého. Domácí tisk je vzhledem k cenám stále populárnější. Navíc tiskárny fungují jednoduše a automaticky, a jediné na co je nutné myslet, je výměna náplně. Při jejich koupi se může objevit otázka, zda vzít originální, nebo alternativní. A jak se liší?

Jak je to s kvalitou tisku

Toto zajímá nejvíce lidí. Je jasné, že když tisknou, tak chtějí, aby daný výsledek k něčemu vypadal. Naštěstí i alternativní levné tonery do tiskáren dokážou tisknout velmi obstojně. U některých musíme dokonce říci to, že rozdíl v porovnání s originálem je minimální. Navíc i proto, že na konkrétní výsledek má vliv mimo jiné také:

  • Typ dané tiskárny
  • Nastavení tiskárny
  • Typ konkrétního papíru

Kdo je výrobcem?

I tuto otázku je vhodné si položit, pokud vás zajímají rozdíly mezi oběma možnostmi. Nejprve začneme originálem. Jako příklad nám poslouží kvalitní cartridge Samsung. V tomto případě je vyrábí právě tato společnost, ve svých továrnách. To je potvrzeno také logem, které najdete jak na samotné náplni, tak třeba i na krabicích.

U alternativních tonerů platí, že výrobcem může být v podstatě jakákoliv jiná firma, která dokáže vyrobit náplň totožných parametrů. O znamená, že samozřejmě bude plně kompatibilní s vaší tiskárnou, ale již nebude označena oficiální značkou výrobce.

Jak je to s cenou?

To mnoho lidí zajímá. A to jak při domácím, tak i firemním tisku. Pokud si obě možnosti porovnáme, tak mnohem lépe jsou na tom náplně alternativní. Při porovnání ceny musíme jasně říci, že jsou i o desítky procent levnější, než je tomu o originálů. I proto k nim lidé nacházejí cestu stále více, protože pomohou ušetřit nemalé peníze. Zvláště, když jsme výše uvedli, že pokud se podíváme i na kvalitativní hledisko tisku, jsou rozdíly téměř nepozorovatelné.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář