Domů » Kvalitní materiály pro vaši domácnost i oblečení

Kvalitní materiály pro vaši domácnost i oblečení

od Lukáš Pecina
bydlení

Když si po náročném dni sedneme do našeho oblíbeného křesla či na gauč, bývá to jeden z nejkrásnějších okamžiků dne. Často si s těmito kousky nábytku také vytvoříme určité specifické pouto, protože pro nás představují domov. Po několika letech používání se ale může stát, že jejich svrchní materiál se opotřebuje. Pokud nechcete investovat do nového křesla či sedačky, vyplatí se nechat si je přečalounit. Velmi oblíbeným materiálem je koženka. Kvalitní koženka je dnes často k nerozeznání od pravé kůže.

Dokonalá imitace kůže

Koženka je příjemným, ale také odolným materiálem, který se hodí nejen na křesla a gauče, ale také židle, taburety či kabelky. V současné době se koženka vyrábí v obrovském množství nejrůznějších barev a vzorů, nebude tedy problém najít potisk, který se do vašeho domova bude hodit nejlépe. Z praktického hlediska je nejvýhodnější výběr koženky z metráže. Velmi dobře se s ní pracuje, a tak přečalounění zvládnete sami. Výhodou koženky je také její nenáročná údržba, stačí ji otřít vlhkým hadříkem s malým množstvím saponátu či mýdla. K sehnání jsou ale samozřejmě i speciální čisticí prostředky určené na tento materiál. Šikovné švadlenky mohou koženku využít také pro ušití nejrůznějšího oblečení, zejména bund či kalhot.

Ochrana před nepřízní počasí

Dalším materiálem, se kterým se velmi dobře pracuje a který můžete použít nejen na oblečení, zejména nejrůznější outdoorové bundy a kalhoty, ale také na ušití ochranných plachet na zahradní nábytek či rozmanitých ochranných pytlů na batohy, je softshell. Největšími výhodami tohoto materiálu jsou jeho voděodolnost, větruvzdornost, ale zároveň prodyšnost. Pokud nevíte, kde a jak tento funkční materiál zakoupit, nejjednodušší je zadat do vyhledavače heslo softshell látky metráž. Na internetu je také velké množství rad, jak s tímto materiálem pracovat a co je třeba při šití respektovat.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář