Domů » Proč využívat antiradar? Důvodů je hned několik

Proč využívat antiradar? Důvodů je hned několik

od Lukáš Pecina
auto

Pokud si myslíte, že antiradary jsou tady hlavně pro piráty silnic, tak to tak určitě není. Antiradar je totiž velmi užitečnou pomůckou, která může být nápomocna každému motoristovi. Dokáže jej ochrání před nepozorností a dokáže ochránit také jeho peněženku. A to je něco, proč se vyplatí použití antiradaru zvážit. Zejména v dnešní době, kdy je na každém kilometru nějaké omezení, které můžeme velmi snadno přehlédnout a padnout do pasti silniční hlídky. A pokud se vám to stane třeba v zahraničí kde to neznáte cestou na dovolenou, může vás to vyjít opravdu draho, a přitom se ani zdaleka nemuselo jednat o váš úmysl.

Antiradary a detekce

Důležitou součástí každého antiradaru po technické stránce je systém detekce, který využívá. V tomto ohledu se výrobky na trhu mohou značně lišit. Nejlepší antiradary počítají třeba i s falešnými poplachy, které se snaží eliminovat. Antiradar může zmást třeba systém detekce slepého úhlu u projíždějících vozidel, což dokáží dobré přístroje odhalit a vyhnout se tak falešnému poplachu. Spolehlivé antiradary dokáží detekovat:

  • Stacionární radary
  • Policejní měřící systémy

Kromě samotné detekce využívá antiradar také GPS databázi měřících míst a rychlostních kamer. U dobrých antiradarů je samozřejmostí schopnost takovou databázi aktualizovat, abyste měli vždy aktuální data, protože jinak by tento systém pochopitelně trochu pozbýval významu.

Důležité funkce kvalitního antiradaru

Kvalitní přístroje na trhu nabízejí především včasnou detekci radarů nejrůznějších typů. Pokud budete vybírat, určitě může hrát roli třeba také české menu, díky kterému se vám bude přístroj lépe ovládat. To nabízí například i palubní Neoline X-COP 8700S, který si stejně jako s radarovými systémy poradí s úsekovými měřiči rychlosti. Samozřejmostí dobrých radarů je třeba také zobrazení aktuální rychlosti a naší vzdálenosti od kamery. Dozvíte se i detaily o typu měřiče a zobrazení rychlostního limitu v daném úseku a mnoho dalšího.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář