Domů » Půjčky budiž pochváleny

Půjčky budiž pochváleny

od Lukáš Pecina

Život bez dostatku peněz zpravidla za moc nestojí. Jistě, i s málem se dá nějak žít, i skromný život může mít nějaké ty své půvaby, ale přece jenom se život, v němž není na uhrazení všech nezbytných nákladů, nedá považovat za tak skvělý jako život v naprostém dostatku.

A když už člověk do nepříznivé finanční situace zabředne, nejednou musí nalézt řešení, jak se z ní zase dostat. A takovým řešením je obvykle půjčka.

Mohlo by se to zdát být snadné řešení. Prostě se zajde do některé z bank, kterých je u nás požehnaně, a tam se zažádá. A peníze budou.

Ovšem toto se často daří pouze do fáze požádání. Pak se totiž musí mnohé doložit, musí se složitě papírovat, a výsledek? Tím bývá velice často zamítnutí takové podané žádosti. Klidně i jenom z toho pouhého důvodu, že není žadatel shledán dostatečně důvěryhodným. Jakmile totiž nevyhoví, byť i jenom jednomu jedinému z pevně daných kritérií, má smůlu.

I když skutečnou smůlu by měl vlastně teprve v případě, kdyby v takovém okamžiku nevěděl, že existují i nebankovní americké hypotéky. A sice proto, že jsou tyto často dostupné i těm, kdo nebyli schopni obstát v bankách.

U nebankovních poskytovatelů totiž nejsou měřítka zase až tak přísná a lze tudíž daleko spíše dosáhnout dohody, jež je přijatelná jak pro žádajícího, tak i pro poskytovatele.

Tady stačí splnit jenom minimum podmínek a pak jsou peníze použitelné na cokoliv k dispozici zaručeně a velice rychle.

Co se u nebankovních hypoték zpravidla žádá? V první řadě schopnost žadatele zaručit se za poskytnutou půjčku nemovitostí, plus schopnost z příjmů, jež žadatel má, splácet aspoň po těch nejnižších akceptovatelných částkách.

I jenom tak málo stačí, aby si člověk mohl půjčit až sedmdesát procent odhadní ceny uvedené nemovitosti, a to třeba až s třicetiletou dobou splatnosti. A protože tuto půjčku provázejí i četné další přednosti, je rozumné si ji vzít, kdykoliv člověku teče do bot. A nejen tehdy.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář