Domů » Mít pojištěnou nemovitost je nutno brát jako samozřejmost. Máte ale odpovídající pojistku?

Mít pojištěnou nemovitost je nutno brát jako samozřejmost. Máte ale odpovídající pojistku?

od Lukáš Pecina
pojištění

Pojištění nemovitosti je dnes něco naprosto samozřejmého. Kdo nemá svou nemovitost pojištěnu, tak v podstatě hazarduje s tím, že přijde o nemálo peněz případě škodní události. Nemovitosti zkrátka nejsou levnou záležitostí, a tak jsou jednou z věcí, které se skutečně v životě vyplatí pojistit. Důležité je čas od času se podívat na to, zda vaše pojistná smlouva v dostatečné výši kryje hodnotu vaší nemovitosti.

Prostudujte si parametry své pojistné smlouvy

Možná právě vaše pojistná smlouva by už potřebovala revidovat, a to jak z důvodu třeba nedávné rekonstrukce, kdy se změnila hodnota nemovitosti, nebo prostě proto, že vaše pojistná smlouva je už letitá a ceny nemovitostí přirozeně rostou. Na tento faktor při revizi starých smluv rozhodně nezapomínejte. Je dobré podívat se na aktuální nabídky na trhu, kdy mezi ty zajímavé patří například nabídka od ERGO pojišťovny. Zajistit si bezpečně pojištěnou nemovitost zde dokonce můžete přes internet. Mezi typické nemovitosti, které většina lidí pojišťuje, patří:

  • Rodinné domy a byty v osobním vlastnictví
  • Domácnosti
  • Budovy a byty ve výstavbě

pojištění

Je jedno, jakou máte nemovitost, každou si můžete pojistit. Mohou to být i prostory, kde pracujete, jako například kancelář nebo ordinace. V případě domácností lze pojistit jak trvalé obydlené, tak rekreační. Není problém pojistit ani rozestavěnou nemovitost.

Opět je potřeba zdůraznit, že je důležité se podívat dobře na parametry pojistné smlouvy, a to tak, aby zahrnovala skutečně to, co vás zajímá a co pro vás má smysl. Především si zkontrolujte, zda zde jsou uvedeny veškeré přírodní živly, které v konkrétní oblasti přichází v úvahu.

Kalkulaci provedete snadno online

Již jsme zmiňovali, že v současné době lze pojistku sjednat také přes internet. Můžete si tak udělat kalkulaci a spočítat pojištění online, přičemž na základě toho se rozhodnete, zda konkrétní nabídky využijete. V podstatě stačí zadat pár základních parametrů a je možné uzavřít takovou pojistku na několik kliknutí.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář