Domů » Na půjčky je spolehnutí

Na půjčky je spolehnutí

od Lukáš Pecina
peníze

Nemít peníze je sice svým způsobem tragédie, ale zase až taková tragédie to také být nemusí. Tragédií se tato situace může stát teprve tehdy, když člověk nejen nedokáže vyjít s tím, co má, ale navíc mu ani nikdo nikde nepůjčí.

A když člověk zajde do banky s tím, že potřebuje peníze na to či ono, a neuspěje? Když mu bankovní úředníci po složitém dokládání kdečeho a dlouhém čekání sdělí, že není půjčky hoden, protože má příjmy nedosahující požadované výše, v registrech dlužníků se mu skví nějaký ten nepříznivý záznam, má už i exekutory na krku nebo další dosud nesplacené půjčky a podobně? Když tu tedy dotyčný nedostane ani korunu, bez ohledu na to, zda potřebuje pomoci s běžnými výdaji, s investicemi do skomírajícího podnikání nebo s čímkoliv jiným?

Pak to sice může vypadat opravdu špatně, ale ani nyní ještě není nejhůř. Ještě pořád se totiž nabízejí americká hypotéka bez registru či americká hypotéka bez dokládání příjmů. A jak u těchto nebankovních nabídek i samy názvy napovídají, není se tu třeba vůbec bát toho, že se naplní ty nejčernější scénáře. Tedy za předpokladu, že zde člověk vyhoví v nezbytných náležitostech, jež jsou ale nesrovnatelně snáze splnitelné, než výše zmiňované požadavky bank.

U takové nebankovní hypotéky přece stačí dát coby záruku do zástavy nemovitost, stačí tu mít příjmy, z nichž bude možné hradit aspoň ty nejnižší nastavitelné splátky, a rázem si tu žadatel přijde na své. Bez ohledu na to, k čemu ony peníze potřebuje, bez ohledu na to, zda je mu potřeba nízké nebo vysoké částky. Protože zde poskytnou třeba i až sedmdesát procent odhadní ceny zastavené nemovitosti, a akceptují jak krátkou, tak klidně i velice dlouhou dobu splácení. Bez nutnosti hradit nějaké poplatky předem, bez dlouhého čekání, bez složité a potenciálně zákeřné smlouvy, bez přemrštěných úroků a dalších povinností. A víc si snad ani nelze přát.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář