Domů » Pojištění na škody způsobené v zaměstnání a pojištění „na blbost“. Vyplatí se?

Pojištění na škody způsobené v zaměstnání a pojištění „na blbost“. Vyplatí se?

od Lukáš Pecina
pojištění

Uvažujete o tom, že se pojistíte proti škodám? Vždy je potřeba zvážit okolnosti, zda se vám to vyplatí, zejména s ohledem na rizika. V řadě situací ale taková pojistka skutečně může být na místě a stále více lidí těchto možností využívá. Mimo jiné je to dáno tím, že některé druhy pojištění můžeme získat levněji jako formu připojištění k již k uzavřené jiné pojistce. Náklady na takové pojistky často nejsou ani příliš vysoké, takže i proto se z nich stávají stále populárnější pojistné produkty.

Škody způsobené v zaměstnání

Jedním z takových druhů pojišťovacích produktů je pojistka na škody, které způsobí zaměstnanec svému zaměstnavateli. Jedná se o pojištění odpovědnosti zaměstnance, které si může sjednat jak zaměstnanec sám, tak to může sjednat zaměstnavatel pro svého zaměstnance či také pro více zaměstnanců hromadně. Tyto pojistky dále samozřejmě mají určité parametry a zpravidla se rozlišuje míra krytí. Obvykle máte na výběr pojistku:

  • Se standardním krytím
  • S rozšířeným krytím

V prvním případě, pokud se jedná o standardní krytí, tak to je obvykle vhodné pro drtivou většinu povolání a zaměstnanců. Potom tady ještě máme jinou skupinu zaměstnanců, kteří typicky obsluhují stroje, případně využívají služební vůz. Pro tyto situace jsou zpravidla pojistky s rozšířeným krytím, protože je zde obecně vyšší riziko, že může vzniknout nějaká škoda. Z hlediska služebních vozů se často ještě rozlišuje, zda zaměstnanec využívá služební vůz jenom v rámci vykonávání své pracovní činnosti, nebo tento vůz má také pro soukromé účely.

pojištění

Škody v běžném životě

Další typ pojistky, kdy se můžete pojistit na způsobenou škodu, jsou pojistky pokrývající škody způsobené v občanském životě. Lidově se tomu říká pojištění proti blbosti, kdy se lze pojistit na případnou způsobenou újmu na majetku či zdraví. Tato forma pojištění často bývá nabízena za výhodných podmínek k jiným pojistným smlouvám. Zaměřte se zde vždy na dostatečné limity a rozhodně je také dobré, pokud taková pojistka platí celosvětově.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář