Domů » Bydlete tiše a pohodlně. Pomůže vám k tomu kročejová izolace

Bydlete tiše a pohodlně. Pomůže vám k tomu kročejová izolace

od Lukáš Pecina

Plánujete nové bydlení nebo rekonstrukci? Než se pustíte do kopání, bourání a stavění, je dobré se zamyslet také nad akustickými vlastnostmi dané stavby. Divili byste se, jak je právě ochrana před kročejovým hlukem klíčová a jak často se na ni zapomíná. Pro účely ochrany před kročejovým hlukem je možné použít celou řadu materiálů, které je možné umístit přímo do konstrukce podlahy nebo mezi podlahu a stěnu. Kvalitní kročejová izolace udělá zásadní rozdíl v komfortu vašeho bydlení a nikdy nebudete jejího pořízení litovat.

Kročejový hluk

Jedná se rozhodně o negativní zvuk, který se přenáší konstrukcemi domu. Je typicky možné jej slyšet, když někdo chodí v místnosti nad vámi, ale také tehdy, pokud si třeba děti hrají hned vedle vás. Je to nepříjemné a komfortu bydlení to velmi ubírá. Tomuto hluku je ale možné zabránit vhodným uspořádáním materiálů v dané konstrukci, případně pak vhodným výběrem materiálu, který omezí šíření zvuku.

Materiály izolace

Existuje mnoho různých materiálů pro kročejové izolace. Nejlepší zvuková izolace je zajištěna, pokud se poradíte s odborníkem a ten vám pomůže zvolit ideální kombinaci materiálů pro vaše potřeby. Oblíbená je zejména deska z kamenné vlny. Tyto desky jsou také tepelně izolační a plní i vysoký stupeň požární ochrany. Tato izolace se v podobě pásků umísťuje mezi podlahu a stěnu.

Další typickou možností je podlahový kročejový polystyrén. Má vynikající vlastnosti, a proto se řadí mezi nejpoužívanější typy kročejové izolace. Má také výrazně nižší cenu oproti jiným druhům izolace. Často se tato izolace používá do podlah, kde se vyrábí mokrým procesem. Je to zcela univerzální možnost, která vychází asi nejlépe poměrem cena:výkon do většiny bytů či domů.

Kročejová izolace vždycky něco stojí, ale vyplatí se do ní investovat. Ticho a klid, který takto získáte, je k nezaplacení, zejména pak pokud máte malé děti nebo nevrlé sousedy.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář