Domů » Vyberte si do vašeho interiéru ty nejlepší žaluzie či rolety

Vyberte si do vašeho interiéru ty nejlepší žaluzie či rolety

od Lukáš Pecina

Dnes má již většina domů či bytů buď plastová nebo dřevěná Eurookna. Do takových oken se dnes vybírají žaluzie poměrně snadno – výběr je totiž skutečně velký, a tak máte řadu možností. Co je důležité vědět, než si nějaké žaluzie pořídíte, a jaká kritéria by měla splňovat? Jaké žaluzie jsou pro vaše bydlení nejlepší?

Žaluzie jako interiérový prvek

V dřívějších dobách byla poměrně častá kastlíková okna, tedy dvě výplně, mezi kterými byl prostor o šířce několika desítek centimetrů. Tyto typy oken je možné stále najít ve starších zástavbách. I pro ně ale snadno vyberete vhodné žaluzie. Ty mohou být zároveň i hezkým interiérovým dekoračním prvkem, a proto se vyplatí více zamyslet i nad volbou jejich barvy.

Vertikální žaluzie zažívají obrodu

Tyto žaluzie se vyznačují převážně dlouhými látkovými pruhy, které visí od stropu dolů a působí obvykle velmi elegantně. Využívají se zejména k zastínění velkých ploch kanceláří, nebo velkých místností či chodeb. Velmi snadno se montují, takže jsou velmi efektivním řešením i do domácností.

Interiérové látky či rolety

Prodávají se v mnoha různých provedeních. Jde o léty prověřený produkt s širokým výběrem látek. Oblíbené jsou například rolety den a noc, které díky překrývání pruhů látky vytváří zajímavé kombinace pro denní a noční zastínění. Je možné dokonce si pořídit i speciální fotorolety se vzorem dělaným přímo vám na míru.

Japonské stěny

Jedná se v podstatě o obdobu vertikálních žaluzií. Využívají se většinou pro zakrytí větších ploch. U nás nebývají tak běžné, ale přesto mohou být do některých otevřených interiérů dobrou volbou.

Myslete i na sítě

V každém případě se při instalaci rolet či žaluzií vyplatí myslet i na sítě proti hmyzu. Dnes se dají koupit elegantní sítě proti hmyzu, které esteticky nijak nevadí, ale nabízí spolehlivou ochranu před dotěrnými návštěvníky.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář