Domů » Laminátová podlaha – vhodná volba do koupelny

Laminátová podlaha – vhodná volba do koupelny

od Lukáš Pecina
podlahy do koupelny

U podlah v koupelnách je zapotřebí počítat s jistými specifiky, kterými se tato místnost vyznačuje – zvýšenou vlhkostí a teplotou vzduchu. Při výběru krytiny je tedy funkčnost hlavní prioritou. Koupelnová podlaha by měla být trvanlivá, odolná  a  jednoduchá na údržbu. Navíc by měla působit estetickým dojmem a dotvořit jedinečnou atmosféru interiéru.

Dřevo – nadčasová klasika

U koupelen již neplatí, že bychom se při výběru podlah museli omezit na studenou keramickou či kamennou dlažbu. V moderních koupelnách se stále častěji objevuje dřevo, především exotické, jako je teak, bambus či merbau. Na rozdíl od keramiky mokré dřevo neklouže a může tak výrazně snížit riziko úrazu.

Vinyl pro útulný domov

Praktickou alternativou k dřevěným podlahám jsou vinylové a  laminátové krytiny. Oba materiály jsou oproti dřevu cenově dostupnější a navíc se vyznačují řadou praktických výhod. Vinylové podlahy působí teplým dojmem a jsou měkké na dotek, také překvapí svou schopností absorbovat hluk.

Voděvzdorný laminát

Trendem při výběru koupelnových krytin jsou laminátové podlahy Quick-Step se speciální voděodolnou úpravou. Laminátové krytiny vynikají zejména trvanlivostí a  odolností vůči nárazům.

Tato nová technologie chrání podlahy před sebemenším poškozením vlivem kapalin. Podlahy jsou rovněž žáruvzdorné, tedy vhodnou volbou pro podlahové vytápění. Navíc na sebe dokážou vzít co nejreálnější podobu přírodních materiálů a tím dodají interiéru jedinečnou autentičnost.
Vinylové a laminátové podlahy mají ještě jednu společnou praktickou vlastnost – kvůli uzavřenému povrchu se jednoduše udržují.

O značce Quick-Step

Quick-Step je značka kvalitních podlahových krytin vyráběných společností UNILIN. Díky neustálému výzkumu a inovacím a také pro důraz kladený na kvalitu se značka Quick-Step stala jedním z předních hráčů v oblasti podlahových materiálů. Značka Quick-Step se vyvinula z cenově dostupné alternativy dřevěných podlah v samostatnou kategorii, přičemž v současnosti nabízí širokou paletu designových podlah se snadnou instalací a ještě snadnější údržbou. Proslavila se zejména svým patentovaným instalačním systémem Uniclic®, který funguje zcela bez použití lepidla. V současnosti je Quick-Step globálním synonymem pro vícevrstvé dřevěné, laminátové a luxusní vinylové podlahové krytiny a prodává se ve více než sto zemích světa. Je skutečnou jedničkou v designu, inovacích a kvalitě.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář