Domů » Špaletová okna nabízí svým majitelům jak nezaměnitelný starý půvab

Špaletová okna nabízí svým majitelům jak nezaměnitelný starý půvab

od Lukáš Pecina
špaletové okno

Správný výběr oken je klíčová záležitost při dotváření charakteru celé stavby domu, bytu či chalupy. Představy o výběru oken mohou občas zhatit úřady a jejich nařízení, v tomto případě jsou pak špaletová okna jasnou volbou, jelikož nabízí širokou škálu venkovních úprav tak, aby korespondovaly například s historickou zástavbou. Ideálním řešením jsou špaletová okna také na chaty a chalupy. Zachovají krásný venkovský ráz a dotvoří celkovou siluetu každého usedlého romantického stavení. Majitelé těchto oken budou také spokojeni s vysokou úrovní technologického zpracování všech materiálů a celkového konceptu okna, které poskytuje vysokou vzduchotěsnost, vodotěsnost a vynikající protihlukovou izolaci.

Využijte jedinečnou nabídku a získejte nyní slevu ve výši 30 % na špaletová okna! Nabídka platí pouze do konce března 2018.

Špaletové okno je dřevěné okno, které je tvořeno vnějšími a vnitřními otvíravými křídly, mezi nimiž je dřevěná část – špaleta. Tento typ oken je známý již od středověku, ale nejvíce se využíval v devatenáctém a v první polovině 20. století. „Špaletová okna dodáváme převážně při rekonstrukcích historických budov, jsou to opravdu unikátní okna, u kterých jsme schopni na míru s našimi mistry vyrobit přesné dobové repliky, které vypadají opravdu krásně. Avšak i historické budovy jsou využívány k moderním účelům, a proto i tato okna musí splňovat všechny důležité vlastnosti dnešních oken. Dále jsou špaletová okna také hojně využívána v nízko energetických domech, také proto, že výroba dřevěných špaletových oken představuje minimální ekologickou zátěž při srovnání s výrobou plastových či hliníkových oken, vysvětluje užití oken pan Slavomír Váňa, ředitel stavební společnosti Domestik, která se specializuje na výrobu špaletových oken.

špaletové oknaNové výrobní technologie umožňují tedy zachovat původní vzhled oken, ale zároveň dokáží vytvořit okna s moderními parametry konkurující moderním konstrukcím plastových či dřevěných eurooken. Při použití kvalitních izolačních dvojskel a teplých distančních rámečků se dostává hodnota součinitele prostupu tepla až na úroveň oken vhodných do nízkoenergetických domů. Dosahují u až Uw 1,2 – 1,0 W/(m2.K) dle použité skladby skel.

Pokud vybíráte pro svůj projekt právě špaletová okna, neváhejte a přijďte se inspirovat do originálního showroomu společnosti Domestik, kde se nachází přesné repliky špaletových oken a dalších modifikací dřevěných a dřevohlinkových oken.  Přítomní odborníci vám také poskytnou spoustu užitečných informací a poradí, které materiály jsou vhodné pro váš konkrétní projekt. Více informací naleznete na www.domestik.cz

Zdroj: nevyžádaná TS

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář