Domů » 3 situace, kterých se lidé bojí u půjček – mnohdy zbytečně!

3 situace, kterých se lidé bojí u půjček – mnohdy zbytečně!

od Lukáš Pecina
půjčky

Půjčit si peníze na něco, co nutně potřebujeme nebo po čem toužíme, není v dnešní době nijak ojedinělé ani složité. Pořád ale platí, že při výběru společnosti, která vám poskytne úvěr, je třeba být obezřetný. Nicméně existují i situace, které jsou opředené mýty a Češi se jich mnohdy obávají zbytečně. Připravili jsme pro Vás výběr těch nejčastějších.

Nový zákon snižuje počet úvěrových predátorů

Kvůli skupině neseriózních poskytovatelů, kteří se řadili nebo ještě stále řadí mezi nebankovní společnosti, se někteří lidé „nebankovek“ stále plošně bojí a považuje je všechny za ty špatné. V poslední době se nicméně i díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru rozdíly mezi bankami a značkovými nebankovními společnostmi smazávají, což dokazují i výsledky nezávislých testů. A tak spíš než řešit rozdíl mezi bankou a nebankou je důležitější vybrat si vhodný produkt podle vaší životní situace a potřeb. Třeba zrovna ve Vašem případě může být totiž ideální volbou specializovaná nebankovní společnost.

Náš tip: Je potřeba vzít v úvahu, jak velkou částku potřebujete a na jak dlouho dobu. Pokud máte například jednu vyčerpanou kreditní kartu, nesjednávejte si druhou. V tomto případě je lepší zvolit klasický spotřebitelský úvěr s delší dobou splácení. Díky němu splatíte kreditní kartu a zbylé finance můžete použít třeba na nákupy. Takový produkt Vám nabídne nižší úrok i menší měsíční splátku.

Nejenom zboží, ale i půjčka přes internet je běžná praxe

Objednat si přes internet sedací soupravu, ledničku nebo třeba televizi, je v dnešní době tak běžná věc, že se nad ní už téměř nikdo ani nepozastaví. Jednak je to v mnoha směrech jednodušší a navíc vše vyřídíte z pohodlí domova. A stejné je to i v případě půjček, ačkoli v jejich sjednání přes internet mohou mít lidé stejně jako u jiných novinek zpočátku nedůvěru. Vyřízení žádosti o půjčku online je přitom obvykle minimálně stejně bezpečné jako např. osobně na pobočce.

Náš tip: Díky tzv. Online podpisu od Cofidisu můžete podepsat smlouvu jednoduše prostřednictvím SMS kódu. Máte to bez papírování a peníze obdržíte na účet do 24 hodin. To vše při zachování veškeré požadované bezpečnosti, kterou v tomto případě zajišťuje oficiální certifikát České pošty.

Neschopnost splácet nemusí automaticky znamenat potíže

Dlouhodobá pracovní neschopnost, náhlá ztráta zaměstnání, nečekaný pokles příjmů a z toho plynoucí neschopnost splácet své závazky včas. To všechno je pro lidi, kteří zvažují půjčku, strašákem číslo jedna. Penále a smluvní pokuty totiž mohou roztočit nepříjemnou dluhovou spirálu, z které se ne úplně snadno vystupuje. Na to, že v životě nemusí jít vždycky všechno podle plánu, dnes nicméně myslí už téměř každý seriózní poskytovatel půjček, a proto nabízí možnosti, jak podobné nepříjemné situace řešit.

Náš tip: Zvažte pojištění úvěru, které finanční společnosti nabízejí ve spolupráci s pojišťovnami. Ty za Vás v neočekávaných situacích zaplatí měsíční splátky.

MOHLO BY SE VÁM TAKÉ LÍBIT

Vložit komentář